Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Casemiro je nejlepší posilou United. V Chelsea jen tiše závidí

03. leden 2023
Sdílejte:
Manchester United je na pozici zajišťující Ligu mistrů. Vyhrává a rozhodně už není pro smích. Velkou zásluhu na tom kromě kouče Erika ten Haga má i letní posila Casemiro. Hráč, který ukazuje, jak důležité je mít skvělého defenzivního středopolaře.
Díky, kluci!Foto: Profimedia

Z trojice Casemiro-Kroos-Modrič byl možná tím nejméně výrazným. Vítěz Zlatého míče a tahoun Německa při cestě za titulem mistrů světa jsou asi hvězdnějšími hráči než brazilský defenzivní záložník. Brát rodáka ze Sao Paula jako pouhého třetího do party by ale byla velká chyba.

Když za něj v létě United zaplatili sedmdesát milionů eur, některým fanouškům to přišlo přehnané. Za brzy jednatřicetiletého borce? Hráče bez zkušeností s anglickým fotbalem, který byl vždy zvyklý mít kolem sebe ty nejlepší spoluhráče?

Příznivce Realu ale Casemirův odchod mrzel velmi. A nemít připravenou vynikající náhradu v podobě mladého Aureliena Tchouameniho, asi by se s přestupem tak snadno nesmiřovali. O pár měsíců později víme, že zkušený středopolař stál za každou vynaloženou penny.

Devětkrát v Premier League nastoupil v základní sestavě. V pěti z těchto zápasů udrželi United čisté konto, třikrát inkasovali jediný gól. Se zdravým Raphaelem Varanem na stoperu a Casemirem ve středu zálohy jsou Red Devils úplně jiné mužstvo.

Související články

Piquého tah králem. Španělský mistr světa vymýšlí fotbal pro mladé

Zájem o fotbal u mladých výrazně upadá. O pozornost se dnes uchází mnohonásobně víc aktivit, než tomu bylo kdy dřív. Jak jich tedy k fotbalu přivést víc, aby se u něj nenudili a dostali, na co jsou zvyklí ve zrychlené době? Podobnou otázku si nejspíš položil i Gerard Piqué. A vypadá to, že na ni alespoň částečně našel odpověď.

Přímák

Zeď jsem si v tréninku dával na sedm metrů. Fotbalový génius Panenka odkryl trumfy

Legenda s knírkem slaví v sobotu 2. prosince 75 let. Dopředu gratulujeme a při té příležitosti znovu zveřejňujeme velký bilanční rozhovor, který vyšel na začátku roku 2018 v tištěném Football Clubu. Je třeba i o tom, jak chtěl mladý Antonín Panenka do Sparty a klub ho nepustil nebo jak mistrovský trenér Tomáš Pospíchal v kabině ukazoval, že je šéf.

Legendy

Vysoké pokuty pro Spartu i Baník. Za zpoždění zápasu i zraněného hasiče

Duel Baníku se Spartou (0:1) z půlky dohru má teď dohru v podobě vysokých pokut pro oba kluby za chování některých fanoušků. Letenští vyfasovali od Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace pokutu 300 tisíc korun, Baník zaplatí za porušení povinnosti pořadatele 150 tisíc korun, navíc má na jeden zápas podmínečně uzavřenou část stadionu.

Zprávy
Popup se zavře za 8s
zavřít reklamu
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.