Bayern v panickém módu. Nagelsmannův vyhazov nedává smysl

27. březen 2023
Sdílejte:
Přišlo jako blesk z čistého nebe. Odvolání Juliana Nagelsmanna překvapilo celou fotbalovou Evropu. A ani s odstupem několika dnů pořád nedává smysl.
Cože?Foto: cristiano barni / Shutterstock

Kdybych měl odpovědět na otázku, proč Bayern odvolal Juliana Nagelsmanna, musel bych se asi smířit s vysvětlením, že jde o panickou reakci.

Bavorský klub tím nepřekvapil jen fanoušky, ale také hráče. To už ve svých mediálních výstupech potvrdilo duo Joshua Kimmich, Leon Goretzka. Navíc rozprášili jeden z údajných důvodů odvolání, a sice že měl trenér ztratit kabinu. Kahn a další lidé z vedení Bayernu můžou teď jen doufat, že Nagelsmann nepůjde někam, kam by mohl v létě tu ztracenou kabinu lanařit.

I další zmiňované důvody kulhají. Třeba sportovní úspěchy. Bayern je letos nejlepším týmem v Lize mistrů. Je bez porážky a jediné dva góly inkasoval, když silně rotoval sestavou v Plzni. Kalibr dalších soupeřů netřeba připomínat.

S dobrými vyhlídkami v milionářské soutěži byl ve hře treble. A i kdyby skrz pokulhávající ligovou formu Meisterschale nedopadla, o Nagelsmannovi se mluvilo jako o dlouhodobém projektu a vedení muselo očekávat, že série neporazitelnosti v Bundeslize musí během jeho působení skončit.

Zdůvodnění, že Nagelsmann nerozvíjel talenty, je podobně děravé. Zůstává tak jen zjevná nelibost části osazenstva za dubovými stoly k Nagelsmannovu veřejnému vystupování. To bych okomentoval asi takhle: „Chtěli mladého manažera, ale divili se, že se chová jako mladý člověk.“

Nové číslo

Vyzpovídali jsme Tomáše Součka nebo oscarového producenta a bývalého prezidenta LOSC Lille Michela Seydouxe. Řešíme tajemnou smrt východoněmeckého Beckenbauera. Celkem pro vás máme více jak 160 stran unikátního fotbalového čtení.

   To chci!

   Přes to všechno měl Nagelsmann do poslední chvíle zjevnou podporu. A nejen verbální, kterou naposledy před týdnem dostal od prezidenta Bayernu Herberta Hainera, ale prokázanou i činy. Vedení za ním stálo v konfliktu s trenérem brankářů Tonim Tapalovićem a sotva sedm týdnů nazpátek jej nahradilo Nagelsmannovým bývalým kolegou z Hoffenheimu.

   Podtrženo, sečteno, je to nevídaná otočka, motivovaná do velké míry strachem, že Thomas Tuchel podepíše smlouvu někde jinde.

   Sám Tuchel je vynikající náhrada. Vždyť už Pep Guardiola jej při svém odchodu z Mnichova v roce 2016 označil za svého ideálního nástupce.

   Na nejsledovanější trenérskou pozici v Německu však usedá s šibeničními cíli. Pokud bylo Nagelsmannovo odvolání motivováno obavou z nedosažení treblu, pak je cokoliv méně než treble od Tuchela neúspěch.

   Bayern si na sebe upletl úplně zbytečně bič.

   Udělal Bayern s výměnou Tuchela za Nagelsmanna dobře?


   Související články

   Trouba to byl! V cestě ke zlatu stál v Chile i ruský rozhodčí, vzpomínají vicemistři světa

   V roce 1962 se touto dobou hrál československý šampionát snů. Odepisovaní reprezentanti porazili slavné Španěly a nastartovali jízdu až do finále mistrovství světa v Chile. Vítejte ve fotbalovém světě bez teplé vody, s tajnými policisty ve výpravě či směšnými odměnami za finále.

   Historie

   Zrušit nadstavbu? Kritizované ligové finále očima expertů

   Liga má za sebou nadstavbu, ve které Sparta uhájila první místo po základní části a o poslední místenku do Evropy a přímý sestup se hrálo do poslední chvíle. Zvyšují zápasy navíc atraktivitu české ligy, nebo jde jen o uměle nastavovanou kaši? Zeptali jsme se osobností z fotbalového prostředí.

   Anketa

   Votroci povstaňte! Hradec mění tvář a prodává permanentky na nový stadion

   Stadionem to nekončí, chceme mezi velké kluby, vzkazuje hradecký klub a ukázal nové logo.

   Zprávy
   Popup se zavře za 8s