Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Objednávky zde

Video: Vítej zpátky, kapitáne! Liberec sklízí chválu za představení Kováče

04. červen 2024
Sdílejte:
Jestli v Liberci budou hrát fotbal jako dělají marketing, tak by to nemuselo být vůbec špatné. Video představující nástup Radoslava Kováče jako nového trenéra se povedlo.
Radoslav Kováč v dresu Liberce ještě jako hráč.Foto: FC Slovan Liberec

„Nechci přehánět, ale je tohle jedno z nejlepších videopředstavení trenéra, co jsme na českém sportovním trhu viděli? Skvělá práce,“ napsal na sociální síti X třeba marketér Vilém Franěk.

Ostatně posuďte sami, jak na vás představovací video nového trenéra Slovanu Liberec působí…

Radoslav Kováč je bývalý úspěšný reprezentant s bohatými zkušenostmi z několika zahraničních angažmá. Pod Ještěd přišel poprvé v zimní přestávce sezony 2012/13 a v následujícím ročníku dovedl Liberec jako kapitán až do jarní části Evropské ligy.

„Pevně věříme, že se mu podaří na tento historický úspěch navázat i v pozici hlavního trenéra,“ uvádí liberecký Slovan ve zprávě na klubovém webu.

Bývalý kapitán Slovanu po konci v Pardubicích podepsal se severočeským klubem blíže nespecifikovanou dlouhodobou smlouvu. Liberečtí o tom informovali na svých internetových stránkách.

Kováč prozradil, že smlouvu se Slovanem uzavřel už před začátkem nadstavby, kdy ještě Pardubice zdaleka neměly jistotu, že v lize zůstanou. "Před nadstavbou se mi těžko spalo. Byl jsem už podepsaný v Liberci a byl jsem snadný terč, ten tlak od vedení byl velký," řekl Kováč.

Ve Slovanu, který v této ligové sezoně obsadil po základní části sedmé místo a pak neuspěl v nadstavbové skupině o Evropu, nahradí na lavičce Luboše Kozla. Do Liberce se vrátí po 10 letech, tehdy tam strávil jednu sezonu ještě jako hráč a dělal mužstvu kapitána.

Nyní si Kováče vyhlédl nový většinový vlastník severočeského klubu Ondřej Kania. Bývalému českému reprezentantovi končila smlouva v Pardubicích až v příštím roce, Slovan ho z ní vykoupil uplatněním výstupní klauzule.

Kováč se ujal pardubického mužstva předloni v září, kdy opustil druholigové Táborsko. V obou sezonách dovedl Východočechy k záchraně, v té první se mu to povedlo v baráži proti Příbrami.

Trenérskou kariéru zahájil jako asistent ve Spartě, pak pracoval jako hlavní kouč v druholigové Opavě. Jako hráč prošel Olomoucí, Spartou, Spartakem Moskva, West Hamem, Basilejí a Libercem. Na kontě má 30 startů a dvě branky za reprezentační A-mužstvo.

Související články

Sázkařské tipy ke startu Eura. Němci ve formě i beton v české skupině

Pohodová úvodní jízda favoritů turnaje, ale i urputná obrana v naší skupině. Vybrali jsme pět zápasů ze začátku Eura, které by neměly nechat žádného sázkaře chladným.

Sázkařský koutek

Nejhorší mistři. Na postup ze skupiny stačí tři remízy, ukázal Ronaldo

Co stačí v současném systému na postup ze skupiny na Euru? Dobře to ukazuje příklad mistrů Evropy z roku 2016…

Přímák

Německo na startu Eura: optimismus i otazníky kolem chybujícího Neuera

Čtvrtý neúspěch na velkém turnaji v řadě by byl pro německý fotbal devastující. Poničil by nejen jeho sportovní reputaci, ale způsobil by i ekonomické problémy. Na startu EURO však nikdo v zemi pořadatelů takhle černé brýle nasazené nemá. I díky návratu Toniho Kroose a slibnému jaru panuje mírný optimismus.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s