Získejte mikinu Puma zdarma k ročnímu předplatnému webu

02. červenec 2023
Slávistický křídelník David Douděra si při zápase s polským mistrem Raków Čenstochová vyzkoušel hodně netradiční roli.
Slávista David Douděra, muž mnoha fotbalových profesí. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Ke kurioznímu momentu došlo v dnešním přátelském utkání mezi Slavií Praha a Rakówem Čenstochová na soustředění v Rakousku. Zápas nabral nečekanou zápletku hned po pár minutách, kdy došlo k vyloučení jednoho z hráčů polského týmu. Týmy se totiž domluvily, že chtějí pokračovat na obou stranách v plném počtu, což se nelíbilo rozhodčímu, který na protest ze zápasu i se svými asistenty odešel. Role pomezního sudího se tak ujal fotbalista Slavie David Douděra.

„Přibližně v 10. minutě zápasu s Rakówem dostal hráč Papanikolaou od rozhodčího červenou kartu. Dle slov sudího za urážky výrazně za hranou a i přes opakované upozornění. I přes toto vyloučení chtěly týmy pro kvalitu přípravného utkání dohrát v plném počtu (tím, že se nejednalo o zákrok ohrožující hráče). Rozhodčí toto odmítl akceptovat, protože byl dle svých slov v ohrožení zdraví. Po snaze organizátorů i zástupců obou týmů o pokračování zápase ve stejném nastavení, rozhodčí i se svými asistenty odešel a odmítl se vrátit na hřiště. Dokonce i jakkoliv komunikovat. Proto jsme přistoupili na domluvu. Jeden čárový od nás, jeden Raków. Hlavní rozhodčí je licencovaný na nižší soutěže. Prvním nominantem byl za nás brankář Sirotník. Než stačil informaci vstřebat, obul se David Douděra a s nadšením se chopil role na čáře,“ popsal celou situaci na svém twitteru ředitel strategické komunikace Slavie Jakub Slavec, který byl s týmem na místě.

Celý incident, po kterém rozhodčí odešli ze zápasu, si můžete prohlédnout ve videu níže od času 22:20...

Ve druhé půli už rozhodcovský praporek za bezbrankového stavu skutečně dostal na starost náhradní brankář Jan Sirotník. Ten mohl od postranní čáry sledovat, jak jeho spoluhráči otáčejí nepříznivý stav a nakonec díky dvěma brankám nizozemského útočníka Micka van Burena vítězí 2:1.