Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Video: Uraženého rozhodčího vystřídal slávista Douděra

02. červenec 2023
Sdílejte:
Slávistický křídelník David Douděra si při zápase s polským mistrem Raków Čenstochová vyzkoušel hodně netradiční roli.
Slávista David Douděra, muž mnoha fotbalových profesí. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Ke kurioznímu momentu došlo v dnešním přátelském utkání mezi Slavií Praha a Rakówem Čenstochová na soustředění v Rakousku. Zápas nabral nečekanou zápletku hned po pár minutách, kdy došlo k vyloučení jednoho z hráčů polského týmu. Týmy se totiž domluvily, že chtějí pokračovat na obou stranách v plném počtu, což se nelíbilo rozhodčímu, který na protest ze zápasu i se svými asistenty odešel. Role pomezního sudího se tak ujal fotbalista Slavie David Douděra.

„Přibližně v 10. minutě zápasu s Rakówem dostal hráč Papanikolaou od rozhodčího červenou kartu. Dle slov sudího za urážky výrazně za hranou a i přes opakované upozornění. I přes toto vyloučení chtěly týmy pro kvalitu přípravného utkání dohrát v plném počtu (tím, že se nejednalo o zákrok ohrožující hráče). Rozhodčí toto odmítl akceptovat, protože byl dle svých slov v ohrožení zdraví. Po snaze organizátorů i zástupců obou týmů o pokračování zápase ve stejném nastavení, rozhodčí i se svými asistenty odešel a odmítl se vrátit na hřiště. Dokonce i jakkoliv komunikovat. Proto jsme přistoupili na domluvu. Jeden čárový od nás, jeden Raków. Hlavní rozhodčí je licencovaný na nižší soutěže. Prvním nominantem byl za nás brankář Sirotník. Než stačil informaci vstřebat, obul se David Douděra a s nadšením se chopil role na čáře,“ popsal celou situaci na svém twitteru ředitel strategické komunikace Slavie Jakub Slavec, který byl s týmem na místě.

Celý incident, po kterém rozhodčí odešli ze zápasu, si můžete prohlédnout ve videu níže od času 22:20...

Ve druhé půli už rozhodcovský praporek za bezbrankového stavu skutečně dostal na starost náhradní brankář Jan Sirotník. Ten mohl od postranní čáry sledovat, jak jeho spoluhráči otáčejí nepříznivý stav a nakonec díky dvěma brankám nizozemského útočníka Micka van Burena vítězí 2:1.

Související články

Úprk přes hřbitov i skvělá akustika. Jak chutná fotbalový Hamburk?

Vydejte se s námi na reportáž do Hamburku. Volksparkstadion, kde bude česká fotbalová reprezentace hrát dva zápasy na Euru, býval domovem Kevina Keegana a viděl i historickou porážku s NDR.

Cesta na Euro

Video: Nejhorší penalta? Útočník ve španělské lize málem nedokopl na bránu

Mohla z toho být vyrovnávací branka v úplném závěru zápasu, místo toho si zkušený chorvatský útočník Ante Budimir uřízl ostudu.

Zábava

Hlava rozhoduje. Salah prozradil, jak ji trénuje a proč pak dává góly

Hvězda Liverpoolu Mohamed Salah jednou dostal otázku, co by poradil sám sobě, kdyby mu bylo znovu dvacet let: „Věnuj se intenzivně mentální přípravě.“ V rozhovoru pro Canal+ Sport tohle téma ještě rozvedl a nechal nahlédnout do své duše a mysli.

Rozhovor
Popup se zavře za 8s