E-shop Football Club: Předplatné webu, knihy a mnohem více!

Video: „Lanďák“ pro Ukrajinu. Slavia udělá z generálky na ligu terénní sanitky

02. únor 2024
Sdílejte:
Přijďte na fotbal, podpoříme Ukrajinu. Tak Slavia kromě jiného láká na nedělní generálku před ligou.
V den, kdy Rusko zahájilo válku na Ukrajině, vedl Slavii jako kapitán do zápasu s Fenerbahce ukrajinský obránce Taras Kačaraba. Žluté dresy se vydražily a peníze z nich šly na pomoc uprchlíkům.Foto: Michal Růžička / Mafra / Profimedia

V neděli od tří hodin hraje Slavia poslední přípravný zápas před restartem ligy. Utká se s posledním týmem slovenské ligy, se Zlatými Moravci.

Ten příběh je už dobře známý, takže jen krátká rekapitulace: Slavia měla hrát se Slovanem Bratislava, ale ten v přípravě nastoupil proti Dynamu Moskva. Slavia ale od začátku ruské invaze na Ukrajinu podporuje obranné úsilí napadené země a pomáhá jejím lidem.

Majitel Slovanu Ivan Kmotrík starší k tomu uvedl: „A s kým máme hrát, když je tam (v Kataru) Dynamo také na soustředění? Chtěli jsme vyrovnaného soupeře, se Zlatými Moravci jsme mohli hrát na Slovensku."

Zmíněný klub ze Zlatých Moravců pak na Twitteru v nadsázce zahlásil, že na přípravu do Edenu rád přijede. A Slavia tuto hozenou rukavici zvedla.

Slavia pošle veškerý výnos ze vstupného z nedělního zápasu na nákup terénních sanitek a dalšího zdravotnického vybavení. Lístky se dají pořídit za volitelnou cenu 100, 200, 500 a 1000 korun. Kdo chce dát víc, může. Lístky jsou k dispozici v síti Ticketportal.

Kdo nechce na zápas, ale chce se zapojit do slávistické sbírky, může poslat příspěvek na konto Nadačního fondu Slavie.

Související články

Češky proti mistryním světa. Už ví, s kým se poperou o Euro 2025

Češky už znají své soupeřky, které jim stojí v cestě na historicky první velký turnaj.

Ženský fotbal

Video: Proč nehraješ? Kiks roku z turecké ligy

Dát gól dá obyčejně hodně práce. V tomhle případě ho ale Oguz Aydin z Alanyasporu dostal zadarmo. Hostující obránce si myslel, že brankář dá míč jinam…

Zábava

Přestup ze Slavie? Rád bych si zkusil zahraničí, říká Provod

Na druhou stranu vím, že už mám nějaký věk a ve Slavii jsem spokojený, dodává v rozhovoru s Football Clubem slávista Lukáš Provod.

Slavia
Popup se zavře za 8s