Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Objednávky zde

Video: „Lanďák“ pro Ukrajinu. Slavia udělá z generálky na ligu terénní sanitky

02. únor 2024
Sdílejte:
Přijďte na fotbal, podpoříme Ukrajinu. Tak Slavia kromě jiného láká na nedělní generálku před ligou.
V den, kdy Rusko zahájilo válku na Ukrajině, vedl Slavii jako kapitán do zápasu s Fenerbahce ukrajinský obránce Taras Kačaraba. Žluté dresy se vydražily a peníze z nich šly na pomoc uprchlíkům.Foto: Michal Růžička / Mafra / Profimedia

V neděli od tří hodin hraje Slavia poslední přípravný zápas před restartem ligy. Utká se s posledním týmem slovenské ligy, se Zlatými Moravci.

Ten příběh je už dobře známý, takže jen krátká rekapitulace: Slavia měla hrát se Slovanem Bratislava, ale ten v přípravě nastoupil proti Dynamu Moskva. Slavia ale od začátku ruské invaze na Ukrajinu podporuje obranné úsilí napadené země a pomáhá jejím lidem.

Majitel Slovanu Ivan Kmotrík starší k tomu uvedl: „A s kým máme hrát, když je tam (v Kataru) Dynamo také na soustředění? Chtěli jsme vyrovnaného soupeře, se Zlatými Moravci jsme mohli hrát na Slovensku."

Zmíněný klub ze Zlatých Moravců pak na Twitteru v nadsázce zahlásil, že na přípravu do Edenu rád přijede. A Slavia tuto hozenou rukavici zvedla.

Slavia pošle veškerý výnos ze vstupného z nedělního zápasu na nákup terénních sanitek a dalšího zdravotnického vybavení. Lístky se dají pořídit za volitelnou cenu 100, 200, 500 a 1000 korun. Kdo chce dát víc, může. Lístky jsou k dispozici v síti Ticketportal.

Kdo nechce na zápas, ale chce se zapojit do slávistické sbírky, může poslat příspěvek na konto Nadačního fondu Slavie.

Související články

Mají teď na víc? Projděte si nejlepší výsledky všech účastníků Eura

Od nováčka po trojnásobné šampiony. Taková směsice zemí se účastní Eura 2024 v Německu. Ve fotogalerii se ke každé dozvíte její dosavadní maximum.

Cesta na Euro

Hotovo, Priske odchází. Změnil Spartu i ligu a ze zranitelných slušňáků udělal mistry

Brian Priske opouští Spartu a jde trénovat Feyenoord Rotterdam. Na Letné se z něj stala novodobá legenda, i když na začátku nebyl daleko od vyhazovu. Novým trenérem Sparty je Lars Friis.

Sparta
Aktualizováno

Jak posílí Sparta a Slavia? A kdo je teď v lize nejžádanější zboží?

Co čeká Spartu bez Krejčího a Priskeho? Kde a jaké posily by měla lovit Slavia? Má Plzeň kádr na titul? A dokážou Ostrava s Libercem posílit tak, aby uhrály pohárovou Evropu? To a mnoho dalšího se dozvíte ve dvouapůlhodinové podcastové náloži s analytiky Vojtěchem Mrklasem a Tomášem Daníčkem o přestupech v české lize.

Podcast
Popup se zavře za 8s