Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Video: Kapitán frajer z druhé ligy. Mohl jít do šance, zakopl míč

04. říjen 2023
Sdílejte:
„Fotbal za poslední dobu občas dostane nějakou tu facku a myslím si, že tohle je jedna z možností, jak mu vrátit tu správnou tvář,“ ocenil fair play akci varnsdorfského kapitána vyškovský trenér.
Cheick Souaré leží, Pavlo Rudnytskyy tuhle výhodu nevyužije a zakopne míč.Foto: FK Varnsdorf

Hezké momenty ve fotbale nejsou jen góly a kličky. Kapitán druholigového Varnsdorfu Pavlo Rudnytskyy se zachoval v duchu fair play v posledním ligovém zápase proti Vyškovu a soupeři ho za to po zápase ocenili.

„Velmi si vážíme počínání domácího matadora, který místo postupu do vyložené brankové příležitosti prokázal duch fair play a odkopl míč do zámezí. Jsme si vědomi, že chování Rudnytskyyho není v dnešní společnosti a v dnešním fotbale samozřejmostí, a o to víc si vážíme jeho činu. A touto formou vzkazujeme velké poděkování za celý klub MFK Vyškov,“ stojí v oficiálním prohlášení vyškovského klubu, který aktuálně vede druhou ligu i poté, co na hřišti posledního Varnsdorfu uhrál jen bod za remízu 1:1.

V prvním poločase utkání 11. kola mezi Varnsdorfem a Vyškovem se ve 14. minutě dostal Pavlo Rudnytskyy a obránce MFK Cheick Souaré do souboje, ve kterém došlo ke svalové křeči vyškovského obránce a zůstal ležet na hrací ploše. Záložník domácího týmu Pavlo Rudnytskyy nevyužil možnosti postupovat z křídla sám na branku a místo toho zahrál míč do autu, aby umožnil rychlé ošetření hráče Vyškova.

„Musím tomu hráči poděkovat, protože je to gesto, které je na fotbale potřeba vidět častěji a já bych si přál, abychom ho častěji vídali. Fotbal za poslední dobu občas dostane nějakou tu facku a myslím si, že tohle je jedna z možností, jak mu vrátit tu správnou tvář. Tedy, že je pro všechny fér a že může přitáhnout širokou veřejnost, i rodiny s dětmi. Je jen dobře, že tohle vidí mladí hráči. Já si myslím, že je to správná cesta k jejich výchově. Že z nich můžeme vychovat nejen dobré fotbalisty, ale taky správné lidi,“ uvedl po zápase trenér Vyškova Jan Kameník.

Napište s námi pohádku

Zdeněk Folprecht vyměnil ligové kopačky za klávesnici a sepsal pro své dva syny veselé fotbalové pohádky. Pomozte v naší crowdfundingové kampani k vydání knížky a pořiďte si ji do knihovny, ať může rozdávat radost i u vás doma.

U toho chci být!

Vyškovský deník popsal i reakci domácího kouče Miroslava Holeňáka: připustil, že pád hostujícího hráče původně moc nezaznamenal a v prvotní reakci že se jednání svého hráče podivil. Po obeznámení se s akcí plně „podepsal“ názor trenéra Vyškovanů Kameníka.

Rudnytskyy je 35letý ukrajinský záložník, který do Varnsdorfu přišel už v roce 2010 z Ústí nad Labem. Od té doby hraje pravidelně druhou ligu, ve které má podle dat Transfermarktu odkopáno celkem 371 zápasů, ve který zaznamenal 47 gólů a 20 asistencí. Za Varnsdorf z těchto čísel zvládl 348 zápasů se 45 góly a 20 asistencemi.

Související články

Úprk přes hřbitov i skvělá akustika. Jak chutná fotbalový Hamburk?

Vydejte se s námi na reportáž do Hamburku. Volksparkstadion, kde bude česká fotbalová reprezentace hrát dva zápasy na Euru, býval domovem Kevina Keegana a viděl i historickou porážku s NDR.

Cesta na Euro

Video: Nejhorší penalta? Útočník ve španělské lize málem nedokopl na bránu

Mohla z toho být vyrovnávací branka v úplném závěru zápasu, místo toho si zkušený chorvatský útočník Ante Budimir uřízl ostudu.

Zábava

Hlava rozhoduje. Salah prozradil, jak ji trénuje a proč pak dává góly

Hvězda Liverpoolu Mohamed Salah jednou dostal otázku, co by poradil sám sobě, kdyby mu bylo znovu dvacet let: „Věnuj se intenzivně mentální přípravě.“ V rozhovoru pro Canal+ Sport tohle téma ještě rozvedl a nechal nahlédnout do své duše a mysli.

Rozhovor
Popup se zavře za 8s