Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Video: Kapitán frajer z druhé ligy. Mohl jít do šance, zakopl míč

04. říjen 2023
Sdílejte:
„Fotbal za poslední dobu občas dostane nějakou tu facku a myslím si, že tohle je jedna z možností, jak mu vrátit tu správnou tvář,“ ocenil fair play akci varnsdorfského kapitána vyškovský trenér.
Cheick Souaré leží, Pavlo Rudnytskyy tuhle výhodu nevyužije a zakopne míč.Foto: FK Varnsdorf

Hezké momenty ve fotbale nejsou jen góly a kličky. Kapitán druholigového Varnsdorfu Pavlo Rudnytskyy se zachoval v duchu fair play v posledním ligovém zápase proti Vyškovu a soupeři ho za to po zápase ocenili.

„Velmi si vážíme počínání domácího matadora, který místo postupu do vyložené brankové příležitosti prokázal duch fair play a odkopl míč do zámezí. Jsme si vědomi, že chování Rudnytskyyho není v dnešní společnosti a v dnešním fotbale samozřejmostí, a o to víc si vážíme jeho činu. A touto formou vzkazujeme velké poděkování za celý klub MFK Vyškov,“ stojí v oficiálním prohlášení vyškovského klubu, který aktuálně vede druhou ligu i poté, co na hřišti posledního Varnsdorfu uhrál jen bod za remízu 1:1.

V prvním poločase utkání 11. kola mezi Varnsdorfem a Vyškovem se ve 14. minutě dostal Pavlo Rudnytskyy a obránce MFK Cheick Souaré do souboje, ve kterém došlo ke svalové křeči vyškovského obránce a zůstal ležet na hrací ploše. Záložník domácího týmu Pavlo Rudnytskyy nevyužil možnosti postupovat z křídla sám na branku a místo toho zahrál míč do autu, aby umožnil rychlé ošetření hráče Vyškova.

„Musím tomu hráči poděkovat, protože je to gesto, které je na fotbale potřeba vidět častěji a já bych si přál, abychom ho častěji vídali. Fotbal za poslední dobu občas dostane nějakou tu facku a myslím si, že tohle je jedna z možností, jak mu vrátit tu správnou tvář. Tedy, že je pro všechny fér a že může přitáhnout širokou veřejnost, i rodiny s dětmi. Je jen dobře, že tohle vidí mladí hráči. Já si myslím, že je to správná cesta k jejich výchově. Že z nich můžeme vychovat nejen dobré fotbalisty, ale taky správné lidi,“ uvedl po zápase trenér Vyškova Jan Kameník.

Napište s námi pohádku

Zdeněk Folprecht vyměnil ligové kopačky za klávesnici a sepsal pro své dva syny veselé fotbalové pohádky. Pomozte v naší crowdfundingové kampani k vydání knížky a pořiďte si ji do knihovny, ať může rozdávat radost i u vás doma.

U toho chci být!

Vyškovský deník popsal i reakci domácího kouče Miroslava Holeňáka: připustil, že pád hostujícího hráče původně moc nezaznamenal a v prvotní reakci že se jednání svého hráče podivil. Po obeznámení se s akcí plně „podepsal“ názor trenéra Vyškovanů Kameníka.

Rudnytskyy je 35letý ukrajinský záložník, který do Varnsdorfu přišel už v roce 2010 z Ústí nad Labem. Od té doby hraje pravidelně druhou ligu, ve které má podle dat Transfermarktu odkopáno celkem 371 zápasů, ve který zaznamenal 47 gólů a 20 asistencí. Za Varnsdorf z těchto čísel zvládl 348 zápasů se 45 góly a 20 asistencemi.

Související články

Kam s Havlíkem? Má na velký přestup? První liga s Jakubem Podaným

Čtyřikrát Marek Havlík a k tomu Martin Svědík a Ivan Hašek. Aktuální ligové, a tentokrát i reprezentační otázky, probíráme s Jakubem Podaným.

První liga

Super Spieltag: Bayern narazil, Leverkusen ale umí odpouštět

Hrací den plný sousedských sporů přineslo 14. kolo Bundesligy. Stuttgart se oznámil jako seriózní vyzyvatel, zatímco Bayern i Leverkusen tratily body. Mezitím mnichovští veteráni řeší svoji budoucnost.

Die Liga

Nechci být sprostý, vůbec to nechápu. Liga očima trenérů

Zatímco trenér Dynama nechápal, co jeho hráči při debaklu v Plzni dělali, Brian Priske neměl po jasné výhře nad Jabloncem moc co říct. Jeho Sparta je dál první, Slavia ale také dál vyhrává. Jak osmnácté ligové kolo viděli koučové všech šestnácti klubů? Máme jejich hlasy.

Česká liga
Popup se zavře za 8s