Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Video: Dej mi červenou. Bývalý ligový hráč přesvědčil rozhodčího, že ho má vyloučit

24. říjen 2023
Sdílejte:
Amatérský fotbal píše jedinečné příběhy. O víkendu se řešil gól, který nebyl, teď jsme narazili na situaci, kdy si Tomáš Smola v I. B třídě řekl o vyloučení, protože ho mrzelo, co soupeři udělal.
Tomáš Smola v červenci 2019 ještě v dresu Baníku Ostrava.Foto: Alexandr Satinský / Mafra / Profimedia

O amatérském fotbalu se v posledních dnech psalo hlavně v souvislosti s podezřelým rozhodnutí sudích v zápase Kladno – Štětí, kdy na konci zápasu pískli domácím gól, který nebyl. Píše ale i příběhy, které stojí naopak za vyzvednutí.

Nevídaná záležitost byla nedávno k vidění v duelu I. B třídy Ústeckého kraje Louny B - Duchcov. Domácí fotbalista Tomáš Smola, který v minulosti hrál nejvyšší soutěž za Opavu nebo Ostravu, si u sudího Jaroslava Menšíka vyprosil změnu svého karetního trestu. Žlutá se tak proměnila v červenou a 34letý hráč odešel předčasně do kabiny.

Lounské béčko vedlo pět minut před koncem zápasu 2:0, hostující záložník Stanislav Fišer převzal míč na půlce a chystal se s ním do domácí obrany. Smola mu ale zajel do kotníku.

„Měl jsem v úmyslu zastavit útočnou akci soupeře. Bohužel jsem Fišera fauloval. Navíc zákrokem, které sám nemám rád. Když jsem viděl, jak křičí bolestí, okamžitě mi došlo, že je zle. Navíc řval, že to je kotník, který už má operovaný, že si už nezahraje. Hned jsem se mu omlouval a rozhodčího, který mezitím vytáhl žlutou, jsem poprosil, ať to změní na červenou. Bál jsem se, že jsem soupeři zlomil holeň,“ popsal Smola pro Deník, co se z jeho pohledu stalo.

Pohádky Zdeňka Folprechta

Knížku fotbalových příběhů, kterou si zamilují děti i dospělí, podpořilo na Hithitu přes 420 lidí. Na konci listopadu bude venku, objednávat můžete už teď.

Tu chci!

„Já jsem byl s tím kotníkem před dvěma lety na plastice. Když se to teď stalo, tak jsem se bál, že mám po kariéře. Nechápu, že rozhodčí nedal červenou hned, to přeci nebyl zákrok na žlutou,“ zachytil Deník i Fišerův pohled. Hráč Duchcova dodal i to, že se mu Smola okamžitě omlouval.

Fotbalový klub z Duchcova pak i přes nepříjemné Fišerovo zranění Smolovo gesto ocenil. „I přes prohru a zranění dvou hráčů umíme ocenit soupeře. Jeho výhra byla zasloužená. Čin hodný fair play v nešťastném okamžiku pak předvedl autor gólu a asistence, exligista Tomáš Smola. Ten po šlapáku na Standu Fišera obdržel žlutou kartu. Smola se pak pasoval do role VAR a rozhodčího sám požádal za nešetrný zákrok o červenou kartu. Ten ho vyslyšel, žlutou zrušil a bývalého hráče Baníku Ostrava či SFC Opava a v současné době trenéra FC Chomutov opravdu poslal do sprch. Sudí Jaroslav Menšík poté řekl, že za sedmnáct let rozhodcovské kariéry nic podobného nezažil,“ uvedl FK Duchcov na svém facebookovém profilu.

Kotník Stanislava Fišera po zákroku Tomáše Smoly.

Související články

Co chybělo Arsenalu a kdo půjde do Chelsea? Rozebíráme uplynulou sezonu Premier League

Další sezona anglické Premier League je u konce. Šampion se neměnil, i tak ale nejpopulárnější liga na světě rozhodně nenudila. To nejzajímavější rekapituluje nový podcast Football Clubu s Karlem Häringem a Janem Pikousem.

Podcast

Sparťanské dilema: lze nahradit Krejčího?

Novodobá ikona Sparty má nakročeno k odchodu. Jak by na Letné měli nahradit tak výraznou osobnost a zároveň tak klíčového fotbalistu? Kdo v současné Spartě má vlastnosti a za sebou i podobně poutavý příběh, aby Krejčího v kapitánské roli nahradil? Hledáme odpovědi…

Sparta

Dost alibismu. Pojďme se už konečně domluvit na pořádných pravidlech

Pojďme rozvolnit pravidla pro fanoušky na stadionech, ale výrazně zpřísnit tresty, píše v komentáři Filip Horký.

Komentář
Popup se zavře za 8s