Bílý trikot s dominantním modrým pruhem uprostřed, klubový znak „na srdci“, k tomu modré šortky. Tak bude vypadat první sada dresů Baníku Ostrava pro nadcházející sezonu z dílny italské společnosti Macron.
„Chtěli jsme, aby se nová podoba dresu poněkud vymykala tradičnímu pojetí z minulých let, aby působil originálně a zároveň aby dres zůstal na první pohled ryze baníkovský,“ uvedl Jan Krejčíček, marketingový manažer FC Baník Ostrava.
Dres je vyroben z ekologického recyklovatelného materiálu. Vedle dominantních znaků ho zdobí také slezská orlice vytlačená částečně pod klubovým znakem a částečně také za jeho obrysy. Dalším důležitým prvkem je vytlačená první sloka baníkovské fanouškovské hymny „Baníčku, my jsme s tebou“ v boční partii dresu.
Klub pro představení dresu připravil také originální video. A nám se líbí hodně.
„Roli krejčího, který dres šije, si zahrál ostravský herec Vladislav Georgiev, jehož si fanoušci mohou pamatovat ze seriálu Stíny v mlze. V postavě figuranta poznají všichni fanoušci Matěje Šína, asistenty mistra krejčího ztvárnili členové našeho marketingového a PR týmu,“ řekl Matěj Šturala, marketingový a PR ředitel Baníku Ostrava.
„Celý nápad i režie videa je dílem našeho kameramana Michaela Rady. Video jsme točili v tělocvičně na Bazalech, což samozřejmě nikdo nepozná,“ dodal Matěj Šturala.
Skupinová fáze MS je ve finále a poprvé se naplno ukazuje, co znamená nový formát se 48 týmy. Do play půjde i osm nejlepších ze třetích míst. A právě to teď dělá z pavouka malou detektivku. Kdo a proti komu bude hrát?
Češi prohráli s Mexikem 0:3 a jedou domů hned po skupině, ve které skončili poslední ještě za JAR a Koreou. Není to dobré vysvědčení pro český fotbal a odráží se i v komentářích fotbalových znalců. Projděte si nejlepší komentáře, které jsme sesbírali v TV studiích a na sociální síti X.
MS 2026 pokračuje patnáctým hracím dnem. Večer hrají Němci, navážou na ně Nizozemci. Máme pro vás přehledný TV program na čtvrtek i příští dny fotbalového svátku.
