Sparta má slovenskou naději do obrany. Vysokoškolák se zkusí prosadit přes béčko

18. leden 2024
Sdílejte:
Sparta přivedla z Bánské Bystrice na hostování do konce sezony s opcí na trvalý přestup Jakuba Uhrinčaťa. Dvaadvacetiletý slovenský obránce se připojí k druholigovému B týmu.
Foto: AC Sparta Praha

„Jakub hrál poslední dva roky pravidelně slovenskou nejvyšší soutěž a dokázal se kontinuálně zlepšovat. Líbí se nám jeho typologie a má potenciál, proto ho přivádíme. V tuto chvíli přichází do našeho B týmu, kde dostane příležitost navyknout si na naše požadavky,“ řekl sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

„Cítím se skvěle. Dostal jsem příležitost být součástí největšího klubu v České republice a už se nemůžu dočkat momentu, kdy vyběhnu na trávník. Přicházím s pokorou, vím, že se nejprve musím aklimatizovat a poznat kluky v týmu,“ uvedl Uhrinčať.

Na podzim se ve slovenské lize zařadil mezi nejlepší hráče soutěže ve vyhraných defenzivních duelech a počtu zachycených přihrávek. Pouze jeden hráč jej pak překonal ve statistice úspěšných obranných akcí. Bánská Bystrica je aktuálně na čtvrtém místě ve slovenské lize. Uhrinčať na podzim nastoupil do všech 18 zápasů, ve kterých zaznamenal dva góly.

Během své kariéry nastupoval převážně na pozici středního obránce. Jakožto defenzivní univerzál se objevil i na dalších postech. Kromě obou krajů obrany a středu zálohy vyzkoušel také levou, či pravou stranu zálohy, uvádí novou posilu sparťanský web.

Uhrinčať je aktivní i mimo kariéru profesionálního fotbalisty. Po dokončení bakalářského titulu pokračuje v dálkovém studiu informatiky i v magisterském programu. Ve volném čase se pak na Slovensku zároveň stihl věnovat trénování dětí v přípravce.

Související články

Příští reprezentační stoper? Liberec ho má půjčeného ze Slavie

Denis Halinský. To jméno si dobře zapamatujte. Podle fotbalového analytika Tomáše Daníčka tenhle 21letý střední obránce roste pro reprezentaci.

Liberec

Sázkařské tipy: Gólové hody v Edenu i Pardubicích. A spanilá jízda dalších favoritů

Favoriti budou v závěru tohoto týdne vítězit od Prahy až po Ružomberok. Nouze by podle našich analýz neměla být ani o větší počet gólů.

Sázkařský koutek

Tykač, Kania a přijdou další. Proč se jim vyplatí fotbalový klub?

Slavia, Liberec, nejnověji Mladá Boleslav a České Budějovice, ale nápadníci jsou i v Hradci Králové či Olomouci. Vysvětlíme vám, proč zájem roste.

Peníze
Popup se zavře za 8s