Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Plukovník ve Slavii. Radu z Edenu odvolali fanoušci

19. říjen 2022
Sdílejte:
Petr Rada jde v poháru se svou Duklou na Slavii. Když v roce 2013 stejné derby absolvoval na lavičce sešívaných, byl to začátek jeho slávistického konce. Připomeňte si jeho dvojité působení v Edenu.
Září 2012. Petr Rada ve Slavii.Foto: Profimedia

Slavia dnes hraje třetí kolo poháru na Dukle. Na lavičce domácích bude kvůli disciplinárnímu trestu nadále scházet kouč Petr Rada, jenž v minulosti vedl i tým z Edenu.

Naposledy to bylo v sezoně 2012/13. Tehdy byla Slavia uprostřed velmi nepovedeného období, kdy ji vlastnil Aleš Řebíček.

Bývalý ministr dopravy, který předtím spoluvlastnil dopravní firmu Viamont, si s vlastnictvím pražského klubu ukousl až moc velké sousto. Jednoduše řečeno na provoz Slavie neměl dostatek peněz a klub přivedl v roce 2015 dokonce na hranu krachu, kdy mu kromě jiného hrozil pád do třetí ligy.

Řebíčkovo slávistické panování se vyznačovalo také častými změnami trenérů a nepovedenými experimenty, jako když v průběhu sezony 2011/12 na lavičku přivedl do té doby sparťanskou ikonu Františka Straku.

Rada, který v letech 2008 a 2009 trénoval českou reprezentaci, dotáhl v sezoně 2011/12 Teplice na páté místo v lize. Slavia za sebou měla sezonu se třemi různými trenéry (Michal Petrouš, Straka a Martin Poustka) a v lize skončila 12.

Radu Slavie z Teplic vykoupila. „Trénovat Slavii je pro mě pochopitelně velká výzva a také velká čest. Jsem rád, že se kluby mezi sebou dohodly a já mohu začít svoji novou trenérskou misi v prostředí, kde jsem již dříve působil,“ uvedl Rada pro slávistický web.

Související články

Ať Liberec žije Slovanem jako Brémy Werderem, přeje si Gebre Selassie

Devět let působil v Bundeslize. Zkušenosti, které tam nasbíral, teď bude Theodor Gebre Selassie uplatňovat při tvorbě nového Slovanu Liberec. S Ondřejem Kaniou a Janem Nezmarem chtějí vybudovat moderní klub, kterým žije celé město. „Moji synové hrají fotbal, vidím šanci nastavit klub tak, aby v něm oni i další mladí kluci měli dobrou budoucnost,“ říká o své motivaci.

Rozhovor

Spartu na Strahově chceme, říká starosta. Nový stadion vidí jako příležitost pro restart celé lokality

„Pan starosta Čižinský si oddechne, že se mu povede vytlačit Spartu z Prahy 7 na Prahu 6. A my zase budeme rádi,“ říká v rozhovoru starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS). Podle něj je navíc reálné, že nový stadion Sparty pro 35 tisíc lidí bude stát dřív než za doposud diskutovaných 11 let.

Rozhovor

Glosář Luďka Mádla: Blázni na stadionu a Baník v Evropě

Válce s fanoušky předejde dialog s nimi, Baník se sice dočkal Evropy, ale evropsky se zatím příliš nechová a Zlínu se nevyplatilo zaměnit poslední varování za úspěch.

Glosář
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.