Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Plukovník ve Slavii. Radu z Edenu odvolali fanoušci

19. říjen 2022
Sdílejte:
Petr Rada jde v poháru se svou Duklou na Slavii. Když v roce 2013 stejné derby absolvoval na lavičce sešívaných, byl to začátek jeho slávistického konce. Připomeňte si jeho dvojité působení v Edenu.
Září 2012. Petr Rada ve Slavii.Foto: Profimedia

Slavia dnes hraje třetí kolo poháru na Dukle. Na lavičce domácích bude kvůli disciplinárnímu trestu nadále scházet kouč Petr Rada, jenž v minulosti vedl i tým z Edenu.

Naposledy to bylo v sezoně 2012/13. Tehdy byla Slavia uprostřed velmi nepovedeného období, kdy ji vlastnil Aleš Řebíček.

Bývalý ministr dopravy, který předtím spoluvlastnil dopravní firmu Viamont, si s vlastnictvím pražského klubu ukousl až moc velké sousto. Jednoduše řečeno na provoz Slavie neměl dostatek peněz a klub přivedl v roce 2015 dokonce na hranu krachu, kdy mu kromě jiného hrozil pád do třetí ligy.

Řebíčkovo slávistické panování se vyznačovalo také častými změnami trenérů a nepovedenými experimenty, jako když v průběhu sezony 2011/12 na lavičku přivedl do té doby sparťanskou ikonu Františka Straku.

Rada, který v letech 2008 a 2009 trénoval českou reprezentaci, dotáhl v sezoně 2011/12 Teplice na páté místo v lize. Slavia za sebou měla sezonu se třemi různými trenéry (Michal Petrouš, Straka a Martin Poustka) a v lize skončila 12.

Radu Slavie z Teplic vykoupila. „Trénovat Slavii je pro mě pochopitelně velká výzva a také velká čest. Jsem rád, že se kluby mezi sebou dohodly a já mohu začít svoji novou trenérskou misi v prostředí, kde jsem již dříve působil,“ uvedl Rada pro slávistický web.

Související články

Lednička plná piv. Brazilská legenda udělala i z dopingové kontroly mejdan

Odevzdat vzorek po vyčerpávajícím utkání je pro mnoho fotbalistů noční můrou. Legendární Brazilec Sócrates, který před 12 lety zemřel, však na mistrovství světa v roce 1982 při jednom čůrání na povel zažil krásný večer.

Legendy

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, tady je průvodce

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý. Prošli jsme celý proces a ukážeme vám, jak na to. Máme i printscreeny z procesu registrace.

Euro 2024

Milovníci retra v sedmém nebi. Predátorky se vrací

Nostalgie v posledních letech prostupuje celou společností a na retro vlně se veze i fotbal. V kurzu jsou předělávky starých dresů i dalšího oblečení v klubových barvách. Adidas teď navíc brnká na retro strunu i prostřednictvím nových modelů legendárních kopaček Predator a připravuje se na jejich 30. výročí.

Přímák
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.