Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Objednávky zde

Paták bez trestu. Policie odložila případ vymyšlené penalty

04. červen 2024
Sdílejte:
Loni v létě toho byly plné noviny. Sudí Michal Paták, známý kvůli svým výkonům s píšťalkou též pod přezdívkou Řezník z Horní Břízy, vyčaroval ve třetí lize penaltu, jakou svět neviděl. Následoval konec jeho rozhodcovské kariéry a policejní vyšetřování. To ale vyšlo do ztracena.
Michal Paták na fotce z roku 2016, kdy naposledy pískal i první ligu.Foto: Profimedia

Na kalendáři byl lístek s datem 20. srpna a Admira Praha hostila v utkání ČFL rezervu Dynama České Budějovice. V nastavovaném závěru první půle Michal Paták pískl pro domácí naprosto bezdůvodnou penaltu.

Nevěděli bychom to, kdyby ten moment nenatočili zástupci budějovického klubu. Kamera, kterou má zabezpečovat domácí oddíl, totiž zrovna jako z udělání nefungovala. A kdyby vše nebylo natočeno alternativně, nebyl by proti Patákovi žádný důkazní materiál a dost možná by tedy vesele pískal dál.

Vzhledem k tomu, že šlo evidentně o extrémně nesmyslnou a evidentně úmyslně vymyšlenou penaltu, vyvolal samozřejmě případ dohady, co to mělo znamenat.

Podle společnosti Sport Integrity zaznamenaly její „radary“ v online prostředí výrazný nárůst sázek na to, že na Admiře padne branka právě v samém závěru prvního poločasu. Což se Patákovou zásluhou stalo.

Spustil se humbuk, sázková kancelář Fortuna podala trestní oznámení na neznámého pachatele, Paták třískal novinářům s telefonem.

Rozhodcovská komise při Řídící komisi Čechy vyřadila Patáka až do vyřešení případu z listiny sudích pro ČFL a české divize.

Ono vyřešení případu po fotbalové linii ovšem přišlo záhy. Michal Paták totiž zrušil své členství ve FAČR. A v tu chvíli se ocitl mimo dosah Etické komise FAČR či disciplinárky při ŘKC.

Případem extrémně podezřelé penalty se zabývala i Policie ČR a fotbalová veřejnost doufala, že přijde spravedlivý trest. Na ten ale nedojde.

„Po několika měsících policie případ takzvaně odložila, a to poté, co ji její předchozí šetření nikam nedovedlo,“ informuje fotbalový reportér Ludek Mádl na stránkách svého projektu Je to kulatý.

Související články

Sázkařské tipy ke startu Eura. Němci ve formě i beton v české skupině

Pohodová úvodní jízda favoritů turnaje, ale i urputná obrana v naší skupině. Vybrali jsme pět zápasů ze začátku Eura, které by neměly nechat žádného sázkaře chladným.

Sázkařský koutek

Nejhorší mistři. Na postup ze skupiny stačí tři remízy, ukázal Ronaldo

Co stačí v současném systému na postup ze skupiny na Euru? Dobře to ukazuje příklad mistrů Evropy z roku 2016…

Přímák

Německo na startu Eura: optimismus i otazníky kolem chybujícího Neuera

Čtvrtý neúspěch na velkém turnaji v řadě by byl pro německý fotbal devastující. Poničil by nejen jeho sportovní reputaci, ale způsobil by i ekonomické problémy. Na startu EURO však nikdo v zemi pořadatelů takhle černé brýle nasazené nemá. I díky návratu Toniho Kroose a slibnému jaru panuje mírný optimismus.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s