Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Nedůvěra za 1893 korun. Fanoušek nevěřil Spartě, pak platil

13. srpen 2023
Sdílejte:
I jeden zajímavý mimofotbalový příběh přineslo vítězství Sparty v Jablonci 5:1.
Martin Vitík Jablonec sestřelil dvěma úvodními góly.Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Trenér Brian Priske v sobotu šetřil některé opory na úterní odvetu o postup do play-off Ligy mistrů s Kodaní. Oproti poslednímu zápasu v Dánsku udělal v sestavě osm změn, nenastoupili třeba Jan Kuchta nebo Lukáš Haraslín.

Za letenské si v základní sestavě Sparty připsali ligovou premiéru Matěj Ryneš či James Gomez, v ofenzivě se vedle sebe poskládala nová ofenzivní trojice Martin Minčev, Václav Sejk, Jakub Pešek.

Při pohledu na sparťanskou sestavu leckoho napadlo, že to v Jablonci nebude mít úřadující mistr snadné. A jeden z fanoušků na sociálních sítích, šel tak daleko, že slíbil, že když Sparta v téhle sestavě uspěje, pošle 1893 korun (číslice je rokem založení Sparty) na klubový nadační fond.

Pozměněná Sparta dala Jablonci už v prvním poločase pověstného bůra a bylo hotovo. „Je důležité, že vím, že máme široký kádr a velkou kvalitu,“ pochvaloval si po zápase Priske.

A zmíněný fanoušek splnil, co slíbil a Nadačnímu fondu AC Sparta Praha, který podporuje bývalé hráče klubu, kteří se ocitli v tíživé životní situaci (zdravotní komplikace, nedostatek finančních prostředků), odeslal slíbené peníze.

Související články

Nudná hra favoritů! Proč se na Euro nedalo koukat?

Mistrovství Evropy je za námi a z trofeje se radují Španělé. V novém vydání Football Clubu podcastu si s Janem Pikousem a Michalem Řežábkem rozebereme výkony nových šampionů, ale i Anglie, Francie nebo Německa.

Podcast

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci
Popup se zavře za 8s