Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Nedůvěra za 1893 korun. Fanoušek nevěřil Spartě, pak platil

13. srpen 2023
Sdílejte:
I jeden zajímavý mimofotbalový příběh přineslo vítězství Sparty v Jablonci 5:1.
Martin Vitík Jablonec sestřelil dvěma úvodními góly.Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Trenér Brian Priske v sobotu šetřil některé opory na úterní odvetu o postup do play-off Ligy mistrů s Kodaní. Oproti poslednímu zápasu v Dánsku udělal v sestavě osm změn, nenastoupili třeba Jan Kuchta nebo Lukáš Haraslín.

Za letenské si v základní sestavě Sparty připsali ligovou premiéru Matěj Ryneš či James Gomez, v ofenzivě se vedle sebe poskládala nová ofenzivní trojice Martin Minčev, Václav Sejk, Jakub Pešek.

Při pohledu na sparťanskou sestavu leckoho napadlo, že to v Jablonci nebude mít úřadující mistr snadné. A jeden z fanoušků na sociálních sítích, šel tak daleko, že slíbil, že když Sparta v téhle sestavě uspěje, pošle 1893 korun (číslice je rokem založení Sparty) na klubový nadační fond.

Pozměněná Sparta dala Jablonci už v prvním poločase pověstného bůra a bylo hotovo. „Je důležité, že vím, že máme široký kádr a velkou kvalitu,“ pochvaloval si po zápase Priske.

A zmíněný fanoušek splnil, co slíbil a Nadačnímu fondu AC Sparta Praha, který podporuje bývalé hráče klubu, kteří se ocitli v tíživé životní situaci (zdravotní komplikace, nedostatek finančních prostředků), odeslal slíbené peníze.

Související články

Úprk přes hřbitov i skvělá akustika. Jak chutná fotbalový Hamburk?

Vydejte se s námi na reportáž do Hamburku. Volksparkstadion, kde bude česká fotbalová reprezentace hrát dva zápasy na Euru, býval domovem Kevina Keegana a viděl i historickou porážku s NDR.

Cesta na Euro

Video: Nejhorší penalta? Útočník ve španělské lize málem nedokopl na bránu

Mohla z toho být vyrovnávací branka v úplném závěru zápasu, místo toho si zkušený chorvatský útočník Ante Budimir uřízl ostudu.

Zábava

Hlava rozhoduje. Salah prozradil, jak ji trénuje a proč pak dává góly

Hvězda Liverpoolu Mohamed Salah jednou dostal otázku, co by poradil sám sobě, kdyby mu bylo znovu dvacet let: „Věnuj se intenzivně mentální přípravě.“ V rozhovoru pro Canal+ Sport tohle téma ještě rozvedl a nechal nahlédnout do své duše a mysli.

Rozhovor
Popup se zavře za 8s