Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Návrat z Itálie. Slavia zkusí restartovat Vorlického

06. únor 2024
Sdílejte:
Novou posilou Slavie je Lukáš Vorlický. Dvaadvacetiletý ofenzivní záložník přichází z Atalanty Bergamo, v Edenu podepsal smlouvu do června 2027.
Lukáš Vorlický v sešívaném dresu.Foto: SK Slavia Praha

Své působení zahájí 22letý odchovanec Zbrojovky Brno, který aktuálně rehabilituje s operovaným kolenem, v sešívané rezervě.

„Slavia mi představila projekt, který splňoval naprosto všechno, co jsem si přál. Chci se vrátit znovu na fotbalovou úroveň, kterou věřím, že mám. Miluji fotbal, proto jsem se nevzdal. Musím poděkovat Slavii za to, že tady mohu být, že mi dala naději,“ říká po podpisu kontraktu na 3,5 roku Vorlický.

Vorlický odcházel ze Zbrojovky Brno do známé akademie Atalanty Bergamo v patnácti letech. Během italského angažmá ho pronásledovaly zdravotní komplikace, podstoupil dvě operace kolene a skoro tři roky byl bez fotbalu.

Za Atalantu naskočil do tří zápasů v Serii A. Proti Lecce, AC Milán a Udine oficiálně posbíral dvaadvacet minut. Následně ale koleno začalo opět zlobit, znovu musel na operaci. Nyní dokončuje rekonvalescenci a pozvolna se vrací do plného tréninku.

„Když jsem odcházel v patnácti letech do Itálie, tak jsem řekl, že buď budu jednou hrát Ligu mistrů a vše vyjde podle představ, nebo se třeba vrátím do Boskovic, protože to nevyjde, ale bude ze mě mnohem zkušenější, vyspělejší a silnější člověk. A to si myslím, že jsem. Poznal jsem, jak věci opravdu fungují, poznal jsem jaké to je hrát před desítkami tisíc lidí, ale i jaké to je, když o vás nikdo nezavadí ani pohledem,“ řekl Vorlický v létě ve velkém rozhovoru s Football Clubem.

S jakými ambicemi se vrací do Česka a jaký je jeho plán na nadcházející měsíce? „Ambice jsou jedna věc. To jsou nějaké sny a cíle. Druhá věc je realita, která je prostě taková, že jsem po těžkých zraněních, které jsem vždy překonal a pokouším se o to i teď, potřetí. Plán je teď takový, že se budu muset ještě chvíli připravovat individuálně s fyzioterapeuty a kondičními trenéry. Potom, věřím, že se přes B-tým budu mít možnost podívat třeba v létě na přípravu s A-týmem. Chci se vrátit znovu na fotbalovou úroveň, kterou věřím, že mám. Jsem aktuálně k dispozici všemu, co se tady nastaví a budu dělat maximum pro to, abych Slavii tuto důvěru splatil,“ říká v rozhovoru na slávistickém webu.

Související články

Co chybělo Arsenalu a kdo půjde do Chelsea? Rozebíráme uplynulou sezonu Premier League

Další sezona anglické Premier League je u konce. Šampion se neměnil, i tak ale nejpopulárnější liga na světě rozhodně nenudila. To nejzajímavější rekapituluje nový podcast Football Clubu s Karlem Häringem a Janem Pikousem.

Podcast

Sparťanské dilema: lze nahradit Krejčího?

Novodobá ikona Sparty má nakročeno k odchodu. Jak by na Letné měli nahradit tak výraznou osobnost a zároveň tak klíčového fotbalistu? Kdo v současné Spartě má vlastnosti a za sebou i podobně poutavý příběh, aby Krejčího v kapitánské roli nahradil? Hledáme odpovědi…

Sparta

Dost alibismu. Pojďme se už konečně domluvit na pořádných pravidlech

Pojďme rozvolnit pravidla pro fanoušky na stadionech, ale výrazně zpřísnit tresty, píše v komentáři Filip Horký.

Komentář
Popup se zavře za 8s