E-shop Football Club: Předplatné webu, knihy a mnohem více!

Na Bohemku kašlat nebudu. K reprezentaci jsem mohl jít naplno, říká Veselý

11. leden 2024
Sdílejte:
Jaroslav Veselý vysvětluje, jak bude fungovat u národního týmu i ligových Bohemians současně.
Jaroslav Veselý na lavičce Bohemians.Foto: Michal Sváček / Mafra / Profimedia

Pražští Bohemians už na začátku týdne oznámili, že se definitivně dohodli s fotbalovou asociací a že trenér klokanů Jaroslav Veselý skutečně bude dělat jednoho z asistentů Ivana Haška u národního týmu. Veselý teď v rozhovoru s klubovou televizí vysvětloval fanouškům Bohemky, jak bude fungovat u nároďáku i ligového týmu současně.

„Doufám, že to práci v Bohemce neovlivní vůbec. Když se budeme bavit o příštím půl roce, tak tady budu nepřítomný jeden sraz v březnu, což je sedm, osm dnů. Jde o týden, který je na klubové úrovni bez zápasu a věřím, že mám natolik dobrý realizační tým, že to zvládnou. Druhá akce, kde je vyžadovaná moje přítomnost, je kemp před Eurem, který už je po konci ligy a máme s Bohemkou volno, a pak samotné mistrovství Evropy. Tam je jediná kolize a bude záležet na tom, kam na Euru dojdeme. Ale teď to vypadá, že budu chybět na začátku přípravy s Bohemkou nějakých sedm, deset dnů. Na začátku přípravy se většinou dělá kondice, kterou vedou dost často další kluci z realizačního týmu,“ řekl Veselý.

„Chtěl jsem sám smlouvu na půl roku, abych si vyzkoušel, jestli to jde zvládat obojí najednou. Po skončení Eura chci, abychom si to všichni – FAČR i Bohemka – vyhodnotili. Bude mě zajímat hlavně, jestli netrpí Bohemka. Samozřejmě platí, že když odjedu na sraz, tak tam budu odvádět stoprocentní práci pro reprezentaci,“ pokračuje trenér.

Kromě Ivana Haška a Jaroslava Köstla jsou v realizačním týmu jsou další tři analytici, takže jsou podle Veselého schopní si práci dobře rozdělit. „Můžu pomoci sledováním hráčů z naší ligy. Je jasné, že se v běžné sezoně nemohu sebrat a odjet do zahraničí sledovat hráče. Možná někdy v neděli. Pomůžu v tréninkových věcech, v taktických věcech nebo s nějakou analýzou. Ale myslím, že realizační tým je dostatečně široký na to, aby se to dalo zvládnout,“ uvedl Veselý.

„Fanoušci Bohemky nemusí mít strach. Jedna z prvních nabídek byla, jestli nechci jít k reprezentaci naplno a Bohemku úplně opustit. To jsem hned zavrhl. Byť nás s Ivanem (Haškem) pojí přátelství, tak cítím, že mám v Bohemce rozdělanou práci a cítím, že jsme neřekli poslední slovo a že můžeme překonat, co jsme už dřív dokázali. Určitě na Bohemku kašlat nebudu,“ vzkázal fanouškům momentálně devátého týmu Fortuna ligy.

Související články

Češky proti mistryním světa. Už ví, s kým se poperou o Euro 2025

Češky už znají své soupeřky, které jim stojí v cestě na historicky první velký turnaj.

Ženský fotbal

Video: Proč nehraješ? Kiks roku z turecké ligy

Dát gól dá obyčejně hodně práce. V tomhle případě ho ale Oguz Aydin z Alanyasporu dostal zadarmo. Hostující obránce si myslel, že brankář dá míč jinam…

Zábava

Přestup ze Slavie? Rád bych si zkusil zahraničí, říká Provod

Na druhou stranu vím, že už mám nějaký věk a ve Slavii jsem spokojený, dodává v rozhovoru s Football Clubem slávista Lukáš Provod.

Slavia
Popup se zavře za 8s