Rozhodcovské chyby do značné míry sebraly pozornost všemu ostatnímu, co se v utkání Plzeň-Liberec (3:2) událo. Tomuto trendu bychom ale neměli také podlehnout, protože by si to zmíněný zápas nezasloužil.
Patřil jednoznačně k tomu nejzajímavějšímu, co tu bývá v lize k vidění, na jaře obzvlášť. Ambiciózní způsob hry Slovanu Liberec a schopnost jeho hráčů řešit mnohé situace v rychlosti, kolmo i s náležitou precizností v zakončení, byly samozřejmě vítanými ingrediencemi, které zápasu dávaly šťávu.
A to navzdory tomu, že Slovan opakovaně doslova hoří v úvodech utkání. Posledně proti Baníku inkasoval ve 25. sekundě. A brzy nato přišla ona sekvence, ze které mě Liberec odejít se dvěma vyloučenými.
Tentokrát v 11. minutě svítila na ukazateli skóre čísla 2:0. Radoslav Kováč napočítal, že jeho tým v první desetiminutovce utkání inkasoval v sezoně už sedm gólů. Což je při 26 celkem obdržených brankách Slovanu plných 27 procent. A to není málo.
Liberec v podstatě vstupuje do zápasů s handicapem, což je jeden z důvodů, proč se v tabulce nalézá na 11. příčce, tedy ve skupině o záchranu, což zcela jistě neodpovídá ambicím a předpokladům vedení klubu.
Na jednu stranu vidí, co s balonem umí Hlavatý, tentokrát i včetně bravurního gólového zakončení, nebo jakých kombinací jsou schopni Višinský s Frýdkem, na stranu druhou je vedle té krásy jaksi zapotřebí sem tam uhrát i nějaké body. A to je složité, když tým opakovaně není soustředěný na první minuty. Anebo když Plechatý, tak jako v Plzni, opakovaně podskakuje balony, které by jednoznačně zasáhnout měl.
Týmu nepomáhá ani jedna červená karta za druhou. Bizarním faktem pak je, že kvůli čtyřem žlutým kartám Radoslava Kováče a červené pro asistenta Mikulu povede tým v příštím utkání s Boleslaví až druhý asistent Miroslav Holeňák. To jaksi také není úplně standardní.
Plzeň každopádně měla se Slovanem plné ruce i nohy práce, po prohře v Olomouci by pro ni další ztráta byla velmi nepříjemná. Obzvlášť před rozehráním vyřazovací části Evropské ligy, ve kterém ji čeká Ferencváros.
Dosavadní hegemon maďarské ligy mimochodem v neděli utrpěl bolestivou porážku 0:1 na hřišti Puskás Akademie, oblíbeného týmu premiéra Viktora Orbána, působícího v jeho rodišti. „Puskásovci“ vedení slovenským trenérem Hornyákem (ex-Liberec) se dostali do čela tabulky a mezinárodní společenství, které teď Ferencváros tvoří, včetně trenéra Robbieho Keana na lavičce, má tedy vedle Plzně velkou starost i na domácí „frontě“.
Čtěte celý Glosář, ve kterém Luděk Mádl rozebírá, proč VAR vede k nevyváženému rozhodování v rámci jednoho zápasu a jak to zlepšit. A ohlašuje také nastupující „sezonu“ velkých ligových šlágrů. Glosář na webu Football Clubu vychází po každém ligovém kole.
Ve sportu se často mluví o zraněních spojených hlavně s pohybovým aparátem. V ženském sportu přitom hraje velkou roli i menstruace a s ní spojené obtíže. Téma se teď snaží odtabuizovat hráčky Arsenalu. Podporuje je i kapitánka Slavie.
Na konci srpna budeme také vědět, jestli Česko nemá poprvé v historii dva týmy v Lize mistrů. Tady jsou nejdůležitější termíny.
Šín, Rigo, Zadražil, Boula, Mikulenka, Planka, Hlavatý a řada dalších! Top třem týmům v lize za poslední rok výrazně narostly možnosti na tuzemském přestupovém trhu. Na koho by se mohly zaměřit Slavia, Sparta a Plzeň při letní nákupní horečce? Jaké jsou silné, ale slabší stránky nejzajímavějšího ligového „zboží“ a do kterého týmu by jednotliví hráči nejvíc pasovali?