Česko bude mít pět klubů v Evropě. První patnáctka je jistá

23. únor 2023
Sdílejte:
V aktuální tabulce koeficientů už Česko nikdo nemůže připravit o patnácté místo. Od sezony 2024/25 bude v pohárech zase pět českých klubů.
Foto: Profimedia

Čtvrteční odvety play-off Evropské ligy a Evropské konferenční ligy dopadly pro Česko dobře, i když do nich žádný český klub nezasáhl.

Prohráli totiž zástupci Norska a Dánska a to znamená, že Česko má v aktuální tabulce koeficientů UEFA, která se počítá pro nasazení týmů do pohárů v sezoně 2024/25, jisté patnácté místo.

To znamená, že za rok a půl půjde do evropských pohárů znovu po dvou letech se čtyřmi kluby pět týmů z Česka. Sezona 2024/25 bude zároveň prvním ročníkem po reformě evropských pohárů, které nově bude hrát víc klubů a bude se hrát takzvaným švýcarským modelem v jedné skupině pro každý ze tří pohárů.

Česko bylo před čtvrtečními zápasy čtrnácté, jen o desetinky bodů před Norskem a Ukrajinou. Ukrajina se před Česko dostala, když Dnipro remizovalo s Larnakou.

Norsko ale už zůstane za Českem, i když mu stačila remíza v podání posledního zástupce, kterým bylo v konferenční lize Bodø/Glimt. To ale prohrálo v Polsku s Lechem Poznaň 0:1 a je ze hry.

A před Česko už se nedostane ani sedmnácté Dánsko, poté co Midtjylland v odvetě schytal doma výprask od Sportingu 0:4.

Jestli chcete znát detaily, jak se koeficientový boj o patnáctku počítá, tak pokračujte na text z minulého týdne:

Aktuální žebříček koeficientů (rozklikněte pro detail):

Aktuální pořadí zemí podle koeficientů.Foto: Fotcalc.com

Související články

Video: Frajeřinka nevyšla. Originálně zahozená penalta v La Lize

Mohla z toho být paráda, je z toho šaráda. Fotbalistům Raya Vallecana nevyšla rozehraná penalta.

Zábava

Olayinkova hlava je minimálně na čtyřzápasovou stopku. První liga s Jakubem Podaným

Kdo si zaslouží anticenu za největší pitomost předchozího víkendu? Jak blízko má Sparta k titulu poté, co smazala náskok Slavie? A skončí Pavel Hapal už teď v Baníku? Aktuální ligové otázky po 24. kole zodpovídáme s Jakubem Podaným.

První liga

Hloupost nás připravila o důležité body. Víkendová liga očima trenérů

Macík si dal do rukavic magnety a Petera Olayinku s Martinem Fillem čekají nepříjemné pohovory, když jejich týmy poztrácely body po jejich zkratech. Vítězem víkendu v boji o titul je Sparta, v boji o sestup to jsou Pardubice. Jak dění na ligových trávnících viděli koučové všech šestnácti klubů? Máme jejich hlasy.

Česká liga
Popup se zavře za 8s