Záleželo i na štěstí. Někdo se vojenským povinnostem mohl úplně vyhnout, někdo je mohl kombinovat s fotbalem. Karel Krejčí patřil do druhé skupiny, takže si zažil i to, co znamenalo být holubem, tedy nováčkem v kasárnách.
„Pár krizí jsem měl, ale na špatné věci se po letech zapomene a zůstane nostalgie. Málokdo je v osmnácti dospělý, což při příchodu na vojnu platilo i pro mě. Musel jsem se spoléhat sám na sebe a do civilu jsem odcházel zocelený,“ vypráví Krejčí, někdejší kouč Plzně nebo české jednadvacítky a v současnosti šéftrenér mládeže v druholigovém Táborsku.
Ve druhé polovině osmdesátých let hrával dorosteneckou ligu a nakoukl do mládežnických reprezentací, ovšem fešácká vojna v pražské Dukle či Chebu ho minula. Karel Krejčí se uprostřed roku 1987 z Plzně dostal „jen“ do druholigové Dukly Tábor. A ani to nebyla konečná.
„Bavíme se o době, kdy v Táboře hrávali Pavel Srníček, Zdeněk Jánoš nebo Ondrej Krištofík. Tým byl hodně našlapaný,“ přibližuje Krejčí, který se přes vojnu v divizi postupně dostal jako hráč až do první ligy.
S AI si můžete popovídat o mnoha věcech, třeba o tom, jak dopadne první fotbalová liga v Česku, která dnes teprve začíná. Odpovědi umělé inteligence jsme porovnali s kurzy bookmakerů.
Zahrajte si FanYield Fantasy, natřete to dalším trenérům a vyhrajte parádní kopačky Nike Zoom Mercurial Vapor 16 Elite. Čtenáři Football Clubu se navíc můžou těšit na cenný bonus.
Liga startuje. Sestřelí někdo z českého trůnu favorizovanou Slavii, nebo sešívaným věříte na úspěšnou obhajobu? Dejte nám vědět v anketě na konci tohoto textu.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!