AC Monza postoupila poprvé ve své historii do Serie A. To samo o sobě je velká zpráva. Ale tenhle příběh je ještě zajímavější, pokud zmíníme jména šéfů klubu: Silvio Berlusconi a Adriano Galliani.
Ne, tohle není vtip. Nevrátili jsme se o třicet let zpátky, do doby, kdy tahle dvojka s AC Milán ovládala přestupový trh a vybudovala jeden z nejsilnějších a nejúspěšnějších týmů fotbalových dějin.
Pojďme se podívat na to, co se stalo během těch pár let od chvíle, kdy bývalý premiér Itálie prodal svou milovanou červenočernou hračku, kterou vlastnil jednatřicet let a došel s ní na samý vrchol fotbalového světa.
Září 2018. Berlusconi si s Adrianem Gallianim vychutnává oběd ve své obří vile San Martino ve vesničce Arcore, 30 kilometrů od Milána. Muž, který téměř dvě dekády vládl Itálii, tehdy oslavil osmdesáté narozeniny, ale už dvanáct měsíců byl mimo fotbal, protože AC Milán prodal za 740 milionů eur investiční skupině čínského obchodníka Yonghonga Li.
Vzhledem k tomu, že se naše reprezentace na mistrovství Evropy ve fotbale žen zatím ještě nikdy nepodívala, může vám znít titulek víc než nemístně. Opak je ale pravdou. V roce 1969 se české fotbalistky Marie Ševčíková a Jana Mandíková skutečně staly vicemistryněmi Evropy…
Co dnes dělá nejmladší vítěz titulu ve stoleté historii ligy? Jak vzpomíná na svoji kariéru? A jaké rady má pro mladé talenty, kteří se chtějí prosadit v dospělém fotbale? Přečtěte si rozhovor s bývalým fotbalistou Tomášem Junem, který letos oslavil dvaačtyřicáté narozeniny.
Italský brankář PSG Donnarumma nechtěl mnichovskou hvězdu Jamala Musialu zranit, přesto mu tvrdým zákrokem zlomil nohu a dost možná ukončil sezonu, která v podstatě ani nezačala. Ptáme se, jak byste jeho zákrok posoudili být v kůži rozhodčího.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!