Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Berlusconi zpět v Serii A. Ani s Monzou se nebojí snít o vrcholu

04. listopad 2022
Sdílejte:
Italská liga má nováčka z Monzy. Nebylo by na tom příliš zajímavého, kdyby klub nevlastnil Silvio Berlusconi, který to se svým comebackem na fotbalový Olymp myslí smrtelně vážně.
Silvio Berlusconi a Adriano Galliani - dva muži, kteří stojí za postupem Monzy ze třetí do první ligy.Foto: Profimedia

AC Monza postoupila poprvé ve své historii do Serie A. To samo o sobě je velká zpráva. Ale tenhle příběh je ještě zajímavější, pokud zmíníme jména šéfů klubu: Silvio Berlusconi a Adriano Galliani.

Ne, tohle není vtip. Nevrátili jsme se o třicet let zpátky, do doby, kdy tahle dvojka s AC Milán ovládala přestupový trh a vybudovala jeden z nejsilnějších a nejúspěšnějších týmů fotbalových dějin.

Pojďme se podívat na to, co se stalo během těch pár let od chvíle, kdy bývalý premiér Itálie prodal svou milovanou červenočernou hračku, kterou vlastnil jednatřicet let a došel s ní na samý vrchol fotbalového světa.

Znovu na scéně

Září 2018. Berlusconi si s Adrianem Gallianim vychutnává oběd ve své obří vile San Martino ve vesničce Arcore, 30 kilometrů od Milána. Muž, který téměř dvě dekády vládl Itálii, tehdy oslavil osmdesáté narozeniny, ale už dvanáct měsíců byl mimo fotbal, protože AC Milán prodal za 740 milionů eur investiční skupině čínského obchodníka Yonghonga Li.

Související články

Kdy se vrátí plzeňská kometa? Durosinmi bude až na jaře, říká Koubek

Rafiu Durosinmi je vyléčený, ale má před sebou dlouhou práci, aby dohnal manko. Trenér Koubek s ním naplno počítá až na jaro.

Zprávy

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Yamal září. Proč svého nemáme i v Česku?

Lamine Yamal otevírá zajímavou debatu o věku hráčů. Jsou dnešní mladí jiní než dřívější supertalenti? Nastal obecně čas pro fotbalové mládí a jaká jsou rizika pro jejich růst? Proč tak mladí hráči na top úrovni nejsou i u nás? A rodí se nová španělská nadvláda v mezinárodním fotbale?

Euro 2024
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.