Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Berlusconi zpět v Serii A. Ani s Monzou se nebojí snít o vrcholu

04. listopad 2022
Sdílejte:
Italská liga má nováčka z Monzy. Nebylo by na tom příliš zajímavého, kdyby klub nevlastnil Silvio Berlusconi, který to se svým comebackem na fotbalový Olymp myslí smrtelně vážně.
Silvio Berlusconi a Adriano Galliani - dva muži, kteří stojí za postupem Monzy ze třetí do první ligy.Foto: Profimedia

AC Monza postoupila poprvé ve své historii do Serie A. To samo o sobě je velká zpráva. Ale tenhle příběh je ještě zajímavější, pokud zmíníme jména šéfů klubu: Silvio Berlusconi a Adriano Galliani.

Ne, tohle není vtip. Nevrátili jsme se o třicet let zpátky, do doby, kdy tahle dvojka s AC Milán ovládala přestupový trh a vybudovala jeden z nejsilnějších a nejúspěšnějších týmů fotbalových dějin.

Pojďme se podívat na to, co se stalo během těch pár let od chvíle, kdy bývalý premiér Itálie prodal svou milovanou červenočernou hračku, kterou vlastnil jednatřicet let a došel s ní na samý vrchol fotbalového světa.

Znovu na scéně

Září 2018. Berlusconi si s Adrianem Gallianim vychutnává oběd ve své obří vile San Martino ve vesničce Arcore, 30 kilometrů od Milána. Muž, který téměř dvě dekády vládl Itálii, tehdy oslavil osmdesáté narozeniny, ale už dvanáct měsíců byl mimo fotbal, protože AC Milán prodal za 740 milionů eur investiční skupině čínského obchodníka Yonghonga Li.

Související články

Počítáme koeficient: Sparta zvýšila šance na Ligu mistrů, Skotsko už se třese

Sparta porazila v odvetě play-off Evropské ligy Galatasaray 4:1 a je v osmifinále. Její výsledek je cenný sám o sobě a ještě větší váhu mu dodává pohled do žebříčku národních koeficientů UEFA. Turecko už je totiž jedním z nejbližších soupeřů Česka o pozice v top desítce.

Koeficienty

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.