AC Monza postoupila poprvé ve své historii do Serie A. To samo o sobě je velká zpráva. Ale tenhle příběh je ještě zajímavější, pokud zmíníme jména šéfů klubu: Silvio Berlusconi a Adriano Galliani.
Ne, tohle není vtip. Nevrátili jsme se o třicet let zpátky, do doby, kdy tahle dvojka s AC Milán ovládala přestupový trh a vybudovala jeden z nejsilnějších a nejúspěšnějších týmů fotbalových dějin.
Pojďme se podívat na to, co se stalo během těch pár let od chvíle, kdy bývalý premiér Itálie prodal svou milovanou červenočernou hračku, kterou vlastnil jednatřicet let a došel s ní na samý vrchol fotbalového světa.
Září 2018. Berlusconi si s Adrianem Gallianim vychutnává oběd ve své obří vile San Martino ve vesničce Arcore, 30 kilometrů od Milána. Muž, který téměř dvě dekády vládl Itálii, tehdy oslavil osmdesáté narozeniny, ale už dvanáct měsíců byl mimo fotbal, protože AC Milán prodal za 740 milionů eur investiční skupině čínského obchodníka Yonghonga Li.
Ve sportu se často mluví o zraněních spojených hlavně s pohybovým aparátem. V ženském sportu přitom hraje velkou roli i menstruace a s ní spojené obtíže. Téma se teď snaží odtabuizovat hráčky Arsenalu. Podporuje je i kapitánka Slavie.
Na konci srpna budeme také vědět, jestli Česko nemá poprvé v historii dva týmy v Lize mistrů. Tady jsou nejdůležitější termíny.
Šín, Rigo, Zadražil, Boula, Mikulenka, Planka, Hlavatý a řada dalších! Top třem týmům v lize za poslední rok výrazně narostly možnosti na tuzemském přestupovém trhu. Na koho by se mohly zaměřit Slavia, Sparta a Plzeň při letní nákupní horečce? Jaké jsou silné, ale slabší stránky nejzajímavějšího ligového „zboží“ a do kterého týmu by jednotliví hráči nejvíc pasovali?
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!