Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Že já jsem se snažil! Když hráč zápasu dostane kari s rýží

29. září 2023
Sdílejte:
Dobrý výkon na hřišti by měl být náležitě oceněn. Někdy to ale může končit rozpaky. Projděte si bizarní ceny pro hráče zápasu, které nám padly do oka.
Jako vážně?Foto: Profimedia

Crash Bandicoot

Said Benrahma si ještě v dresu Brentfordu v zápase Carabao Cupu vysloužil parádní odměnu - videohru Crash Bandicoot 4. Jen doufejme, že měl Playstation a ne Xbox.


Kari s rýží

Po výkonu je potřeba se pořádně najíst, to vědí i v Carlisle United, kde v roce 2021 objednali nejlepšímu hráči zápasu vyhlášené kuřecí korma z místní indické restaurace. Tak je to správně, měli bychom podporovat lokální podniky!


Živá slepice

V tomto případě se nejedná o plnohodnotnou cenu za hráče utkání, ale spíš projev uznání místních fanoušků. V Malawi je totiž zvykem, že příznivci klubu Nyassa Big Bullets dávají svým hráčům odměny jako motivaci. Když se tedy v červenci roku 2019 útočník Hassan Kajoke podílel na výhře 5:0, byl obdarován živou slepicí.

A ačkoliv Kajoke pochází z tohoto regionu, na fotce to vypadá, že ani on úplně neví, co si o tom celém myslet.


Mobilní data

Pár gigabajtů dat navíc se vždycky hodí. Obzvlášť v zemi, kde jsou sazby za internetové připojení mnohonásobně vyšší než u nás. Kapitán týmu Mamelodi Sundowns z předměstí jihoafrické Pretorie tedy jistě ocenil 5 GB mobilních dat a díky tomu několik hodin surfování na internetu zdarma.


Papírová koruna

Chytal výborně a tak byl za svůj výkon oceněn korunovací. Brankář River Plate Franco Armani se vytáhl, ale jediné, co za to dostal, byla papírová čepice Burger King. 31letý gólman jen těžko skrýval rozpaky, když ho zabíraly kamery. Ještě aby ne, královskou korunu na hlavě nemáte každý den…


Ocenění pro hráče zápasu se často řídí sponzory daných klubů nebo soutěží. Snad se nedočkáme momentu, kdy jedním ze sponzorů bude třeba obchod s erotickými pomůckami nebo firma na čištění kanalizací. Ale třeba by někoho bavilo i to.


Tento text mohli jako první číst odběratelé newsletteru Přímák Football Clubu. Každou středu ho přihráváme přímo do vašich mailových schránek, pokud nám zanecháte kontakt v následujícím formuláři. Věnujeme se zajímavostem, kuriozitám, neznámým příběhům současnosti i historie a trendům, které vás udrží ve správné fotbalové provozní teplotě. Přejeme příjemnou zábavu…

Související články

Piquého tah králem. Španělský mistr světa vymýšlí fotbal pro mladé

Zájem o fotbal u mladých výrazně upadá. O pozornost se dnes uchází mnohonásobně víc aktivit, než tomu bylo kdy dřív. Jak jich tedy k fotbalu přivést víc, aby se u něj nenudili a dostali, na co jsou zvyklí ve zrychlené době? Podobnou otázku si nejspíš položil i Gerard Piqué. A vypadá to, že na ni alespoň částečně našel odpověď.

Přímák

Zeď jsem si v tréninku dával na sedm metrů. Fotbalový génius Panenka odkryl trumfy

Legenda s knírkem slaví v sobotu 2. prosince 75 let. Dopředu gratulujeme a při té příležitosti znovu zveřejňujeme velký bilanční rozhovor, který vyšel na začátku roku 2018 v tištěném Football Clubu. Je třeba i o tom, jak chtěl mladý Antonín Panenka do Sparty a klub ho nepustil nebo jak mistrovský trenér Tomáš Pospíchal v kabině ukazoval, že je šéf.

Legendy

Vysoké pokuty pro Spartu i Baník. Za zpoždění zápasu i zraněného hasiče

Duel Baníku se Spartou (0:1) z půlky dohru má teď dohru v podobě vysokých pokut pro oba kluby za chování některých fanoušků. Letenští vyfasovali od Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace pokutu 300 tisíc korun, Baník zaplatí za porušení povinnosti pořadatele 150 tisíc korun, navíc má na jeden zápas podmínečně uzavřenou část stadionu.

Zprávy
Popup se zavře za 8s
zavřít reklamu