Zajíc na EURO by Football Club! Nejlepší průvodce turnajem. Objednat zde

Video: Tohle tady nezkoušejte. Fanoušci zahnali nové španělské mistry do kabin

15. květen 2023
Sdílejte:
Stát se španělskými šampiony na stadionu městských rivalů a vytvořit na hřišti oslavné kolečko? Příště si to hráči Barcelony asi rozmyslí poté, co fanoušci Espaňolu vyhnali čerstvé mistry ze hřiště.
Z oslav titulu byl útěk před fanoušky.Foto: Profimedia

Fotbalisté Barcelony získali po čtyřech letech ligový titul. Po nedělní výhře 4:2 v městském derby s Espaňolem má Barcelona čtyři kola před koncem v čele tabulky nedostižný náskok 14 bodů před druhým Realem Madrid a získala tak 27. mistrovský titul v klubové historii. Real jich má 35 a vyhrál dva ze tří předchozích ročníků La Ligy. Mezi jeho tituly z let 2020 a 2022 se z koruny pro španělského šampiona radovalo Atlético Madrid, které v roce 2021 získalo svůj jedenáctý španělský titul.

Svěřenci trenéra Xaviho triumfovali v lize poprvé od odchodu Lionela Messiho v roce 2021. Na předání trofeje si však budou muset ještě počkat. Po domluvě se španělským fotbalovým svazem ji obdrží až příští sobotu na Camp Nou po zápase se San Sebastianem. Klub preferoval možnost oficiálního předání před svými fanoušky, i kvůli obavám z nepokojů na stadionu městského rivala Espaňolu.

Ty se potvrdily po závěrečném hvizdu, kdy naběhli na hrací plochu fanoušků Espaňolu, kteří už nechtěli přihlížet oslavnému kolečku hráčů konkurenčního FC a zahnali slavící tým do šatny. Někteří z nich následně útočili na policisty na stadionu a demolovali vybavení.

Radost si ale hráči FCB vzít nenechali a s oslavami pokračovali v šatně, kam jin s nimi přišel pomoci klubový prezident Joan Laporta.

Související články

„Už nejsme malá země.“ Slovenské sebevědomí zvedl nečekaný hrdina

Slováci už se nepovažují za outsidery. Velkou zásluhu na tom má italský trenér Francesco Calzona. Máme pro vás pohled na novou éru tamější reprezentace přímo ze Slovenska od reportéra Lukáše Vráblíka.

Cesta na Euro

Koller mě dost urážel, vzpomíná na bundesligové souboje Gabriel

Petr Gabriel se pro deník Sport rozpovídal o své kariéře. Překvapivé vzpomínky přitom odvyprávěl na duely proti Janu Kollerovi.

Bundesliga

Anglie, Francie, nebo třeba Španělsko. Pokud Česko postoupí, půjde na favority

Pokud Česko zvládne středeční zápas s Tureckem a postoupí do osmifinále, dostane vítěze skupin B, C, nebo D. Lehcí soupeři to každopádně nejsou.

Euro 2024
Popup se zavře za 8s