Video: Tam to půjde. Spoluhráč poslal Dúbravku při penaltě špatně

04. leden 2024
Sdílejte:
Anthony Gordon z Newcastlu United chtěl pomoci svému brankáři a ukázal mu, do kterého rohu Mo Salah umístí svou penaltu. Bohužel ukázal špatným směrem.
Tuhle penaltu Martin Dúbravka nechytil.Foto: Profimedia

Slovenský brankář Martin Dúbravka, který zaskakuje v bráně Newcastlu za zraněného Nicka Popea, má za sebou skvělý vstup do nového roku. Alespoň tedy, co se osobního výkonu týče.

Asi už jste slyšeli o novoročním zápase na Liverpoolu, kde bývalý gólman Sparty nebo Liberce při prohře 2:4 chytil první penaltu Mo Salahovi a podle statistiky xG měl dostat minimálně sedm gólů.

„Bylo to od nás senzační představení. O to, že výsledek nebyl jednoznačnější, se postaral Dúbravka, ale i my sami,“ konstatoval po zápase Jürgen Klopp, trenér Liverpoolu.

Kdo ví, jestli by na tom slovenský gólman nebyl ještě lépe, kdyby při druhé Salahově penaltě zůstal v klidu jeho spoluhráč Anthony Gordon. Ten totiž při Egypťanově pokutovém kopu poslal Dúbravku na druhou stranu, než na kam to Salah dal.

Pro Liverpool to byl mimořádný zápas nejen z toho pohledu, že si upevnil pozici lídra v Premier League po 20 kolech (tři body před Aston Villou a pět bodů před Machesterem City, který má ale zápas k dobru). Zároveň dvě jeho hvězdy zapsaly výrazné milníky.

Mo Salah vstřelil Newcastlu svůj 150. ligový gól v dresu Reds. Stal se tak teprve pátým hráčem v historii, kterému se to povedlo. Potřeboval na to od roku 2017, kdy do Liverpoolu přišel z AS Řím, 238 zápasů. O rok později ze stejného klubu na Anfield dorazil i brankář Alisson, který si proti Newcastlu připsal už 250 start za Liverpool ve všech soutěžích. Vychytal v nich 108 čistých kont.

Související články

Kritizuje europoslance Turka, pole by předělil podle dánského vzoru. „Jiný“ fotbalista Adam Gabriel

Adam Gabriel je originál. Není moc fotbalistů, kteří se zajímají o životní prostředí a nebojí se o tom mluvit. Stejně jako třeba o svých názorech na politického skokana poslední doby.

Zelená je tráva

Video: Vítězný gól Němců rozzlobil Maďary. Ptáme se: měl rozhodčí pískat faul?

Německo – Maďarsko 2:0. První gól dali Němci po situaci, proti které Maďaři protestovali u rozhodčího Makkelieho. Ten si však stál za svým a nerozporoval ho ani VAR, který vše zkoumal. Prohlédněte si Musialův gól a dejte vědět, jak vidíte spornou situaci.

Euro 2024

Glosář Luďka Mádla: Kéž by to byl jen špatný sen…

Tohle nebyla smolná prohra, ale krutá srážka s realitou, hodnotí úvodní vystoupení Česka na mistrovství Evropy reportér Luděk Mádl.

Glosář
Popup se zavře za 8s