Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Video: Takhle si Mbappé zlomil nos. Fanoušky vyzval, ať mu pomůžou s maskou

18. červen 2024
Sdílejte:
Kylian Mbappé gól Rakousku nedal, přesto se po prvním zápase Francouzů nejvíc mluví o něm. Na úplném konci utkání si totiž zlomil nos. Francouzi doufají, že se do turnaje vrátí. Třeba do osmifinále s Českem.
Kylian Mbappé krátce po nešťastném střetu.Foto: Profimedia

Francouzi vstoupili do Eura vítězstvím nad Rakouskem 1:0, ale zároveň možná přišli o svou největší hvězdu. Kylian Mbappé zápas nedohrál a po srážce s rakouským obráncem Kevinem Dansem má podle zpráv z francouzského tábora zlomený nos.

Pokud bude moci v turnaji vůbec pokračovat, pak jen se speciální maskou. „Nějaké nápady na masku?“ vyzval ještě v noci Mbappé své fanoušky na sociální síti X. Vzhledem k tomu, že zprávu zakončil rozesmátým smajlíkem, by se snad dalo usuzovat, že je v dobrém rozmaru a že tedy počítá s tím, že do evropského šampionátu ještě zasáhne.

Mbappé byl hned ze stadionu převezen na kliniku v Düsseldorfu, kde rentgenové vyšetření potvrdilo, že nos je opravdu zlomený. Předseda francouzského svazu Philippe Diallo řekl novinářům, že operace nebyla nutná. Zraněný útočník se ještě v noci vrátil do základního tábora týmu u města Padeborn.

Vedení výpravy později v tiskové zprávě uvedlo, že pro Mbappého bude vyrobena speciální maska, se kterou se snad vrátí do hry. Zatím není jasné, jestli to bude už v pátečním utkání proti Nizozemsku v Lipsku.

Bývalý lékař francouzského týmu Fabrice Bryand v rozhovoru pro deník L'Equipe uvedl, že Mbappého absence by mohla trvat až deset dní.

Francouze pak ve skupině na závěr za týden v úterý čeká ještě Polsko. Pokud by skupinu D vyhráli, budou mít pak další týden času na regeneraci před osmifinále. To vítěz „déčka“ totiž hraje v úterý 2. července od devíti večer proti druhému týmu ze skupiny F. Mbappé s maskou tak teoreticky ten den může vyběhnout i na Česko.

Jediný gól zápasu Francie - Rakousko

Kdo podle vás vyhraje EURO?

Související články

Kdy se vrátí plzeňská kometa? Durosinmi bude až na jaře, říká Koubek

Rafiu Durosinmi je vyléčený, ale má před sebou dlouhou práci, aby dohnal manko. Trenér Koubek s ním naplno počítá až na jaro.

Zprávy

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Yamal září. Proč svého nemáme i v Česku?

Lamine Yamal otevírá zajímavou debatu o věku hráčů. Jsou dnešní mladí jiní než dřívější supertalenti? Nastal obecně čas pro fotbalové mládí a jaká jsou rizika pro jejich růst? Proč tak mladí hráči na top úrovni nejsou i u nás? A rodí se nová španělská nadvláda v mezinárodním fotbale?

Euro 2024
Popup se zavře za 8s