Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Video: Pocem, kam jdeš! Španělský zázrak Lamine Yamal školil Brazilce

28. březen 2024
Sdílejte:
Je mu šestnáct let, válí za Barcelonu a na chleba si při reprezentačních zápasech maže hráče Brazílie. Seznamte se s kousky Lamine Yamala, největšího fotbalového talentu současnosti.
Jeden z největších fotbalových talentů současnosti, teprve šestnáctiletý Lamine Yamal, si hraje s obranou Brazílie.Foto: Profimedia

Přátelský zápas mezi Španělskem a Brazílií, který se před pár dny konal v Madridu na vyprodaném stadionu Santiago Bernabéu, byl reklamou na fotbal. Při divoké remíze 3:3 nebyla nouze o parádní ofenzivní akce, kterým v mnohém kralovali mladíčci v obou reprezentačních výběrech. Sedmnáctiletý Endrick, jehož v létě čeká přesun z Palmeiras do Realu, si za Kanárky zahrál druhý poločas a dal v něm premiérový gól na svém budoucím domácím hřišti.

Ještě větší dojem na diváky ale udělala šestnáctiletá vycházející ofenzivní hvězdička španělského národního týmu a FC Barcelony Lamine Yamal. Ten si sice v zápase připsal „jen“ asistenci, ale po celých devadesát minut svými technickými kousky větral defenzivu Brazílie, čímž si vysloužil uznání expertů po celém světě. Na EURO se tak máme na co těšit. Posuďte sami.

Související články

Musím využít šanci. Bývalý gólman Sparty o boji o Evropu v Premier League

Slovenský reprezentant a brankář Newcastlu se v rozhovoru rozpovídal o dobré formě Magpies v Premier League, o častých zraněních v týmu i o tom, jak zvládá nabitý zápasový kalendář v závěru sezony.

Rozhovor

Video: Guardiola v rauši! Takhle prožívá nejlepší trenér světa tréninky

Trenérský mág Pep Guardiola žije fotbalem. Jak moc prožívá sporné situace při utkáních svého týmu, zná většina fanoušků z televizních přenosů. Emotivní hlášky slavného Španěla přímo z tréninku Manchesteru City vám ale vykouzlí úsměv na rtech.

Zábava

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s