Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

28. březen 2024
Sdílejte:
Je mu šestnáct let, válí za Barcelonu a na chleba si při reprezentačních zápasech maže hráče Brazílie. Seznamte se s kousky Lamine Yamala, největšího fotbalového talentu současnosti.
Jeden z největších fotbalových talentů současnosti, teprve šestnáctiletý Lamine Yamal, si hraje s obranou Brazílie.Foto: Profimedia

Přátelský zápas mezi Španělskem a Brazílií, který se před pár dny konal v Madridu na vyprodaném stadionu Santiago Bernabéu, byl reklamou na fotbal. Při divoké remíze 3:3 nebyla nouze o parádní ofenzivní akce, kterým v mnohém kralovali mladíčci v obou reprezentačních výběrech. Sedmnáctiletý Endrick, jehož v létě čeká přesun z Palmeiras do Realu, si za Kanárky zahrál druhý poločas a dal v něm premiérový gól na svém budoucím domácím hřišti.

Ještě větší dojem na diváky ale udělala šestnáctiletá vycházející ofenzivní hvězdička španělského národního týmu a FC Barcelony Lamine Yamal. Ten si sice v zápase připsal „jen“ asistenci, ale po celých devadesát minut svými technickými kousky větral defenzivu Brazílie, čímž si vysloužil uznání expertů po celém světě. Na EURO se tak máme na co těšit. Posuďte sami.

Kamerunský brankář Manchesteru United André Onana chytal až do 85. minuty zápasu proti Burnley skvělý zápas. Nakonec ale vyrobil penaltu a zavinil svému týmu další bodovou ztrátu.