Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

14. prosinec 2023
Nejen krásné góly mohou oběhnout svět. Niklas Süle z Dortmundu si hvězdné okamžiky užívá poté, co střihl nohami a zabránil jasnému gólu.
Neprošel!Foto: Profimedia

„Neuvěřitelný, zákrok roku. Nejdřív si ho sice nechal zaběhnout za záda, ale pak to napravil,“ okomentoval moment ze 17. minuty zápasu BVB - PSG ve studiu Nova Sport David Jarolím.

„Mbappé byl asi sám celkem překvapený, že míč neskončil v síti,“ všiml si Edin Terzič, trenér Borussie.

„Jasně, vypadalo to efektně. Všichni jste mohli zahlédnout můj rozkrok,“ vtipkoval po zápase Süle. „Nějak se mi podařilo reflexivně zvednout nohu a vykopnout. Ale myslím, že jsme tomu měli předejít,“ dodal.

Mbappé se prosadil ve druhém poločase, ale jeho gól nebyl po zásahu VARu uznaný pro ofsajd. Mrzet ho to nemuselo. PSG stačil i bod za remízu 1:1 k postupu do osmifinále, když ve druhém zápase této skupiny AC Milán vyhrál v Newcastlu 2:1.

Pařížané tak skončili druzí díky lepšímu skóre a odvrátili hrozící blamáž v podobě prvního nepostupu ze skupiny Ligy mistrů ve své zatím 12 let dlouhé katarské éře.

Osmifinále Ligy mistrů se losuje v pondělí 18. prosince. Ve všech osmi dvojicích na sebe vždy narazí první a druhé týmy ve skupinách. Vyloučené však je, aby spolu hrály týmy ze stejné skupiny a také ze stejné země.

• Skupina H: FC Barcelona, FC Porto

V posledních týdnech se ve Fortuna lize víkend co víkend snášela ostrá kritika na VAR. Tohle kolo byla řada zápasů bez videorozhodčího. A zrovna na Bohemce by se přitom hodil. Pardubický Chlumecký dostal za úder hlavou ve stylu Tomáše Chorého pouze žlutou kartu. Jak byste tento zákrok posoudili vy?

Česká liga

Pražská Sparta zvítězila v Olomouci 4:1 a udržela si v čele tabulky Fortuna ligy čtyřbodový náskok. Za výhrou ji na Andrově stadionu hnalo přes 4500 fanoušků. Prohlédněte si jejich parádní choreo.

Sparta

Kamerunský brankář Manchesteru United André Onana chytal až do 85. minuty zápasu proti Burnley skvělý zápas. Nakonec ale vyrobil penaltu a zavinil svému týmu další bodovou ztrátu.