Video: Gól roku hned na jeho začátku? Skvost z anglického poháru

Aktualizováno
08. leden 2024
Sdílejte:
Patrick Bamford z Leedsu podal hned o prvním víkendu roku 2024 přihlášku do soutěže o gól roku. Tohle trefil parádně…
Patrick Bamford v akci: těžké zpracování, po kterém přišel nádherný gól.Foto: Profimedia

Skvělý zásah Patricka Bamforda pomohl Leedsu United vyřadit Peterborough United a postoupit do čtvrtého kola FA Cupu.

Třicetiletá dlouholetá opora Leedsu, který je momentálně čtvrtý v druhé anglické lize, tak potvrdila dobrý vstup do roku 2024.

Teprve na Nový rok v ligovém zápase s Birminghamem dal Bamford svůj první ligový gól v této sezoně, byl to přitom už jeho 17 zápas, do kterého nastoupil.

A v neděli na hřišti třetiligového Peterborough při výhře svého týmu 3:0 pojistil ve 47. minutě vítězství způsobem, který oblétne celý svět.

„Bral bych odražený míč ze dvou metrů, protože góly jsou pro sebevědomí útočníka vždycky k nezaplacení, ale ano, když skóruje takovým způsobem - světovým způsobem - je to ještě lepší,“ řekl k Bamfordově rozpoložení po zápase kouč Leedsu Daniel Farke.

„Po tomto gólu ho bude chválit celý svět. Je to gól světové třídy. Nemám pro něj jiná slova. Jsem šťastný a mám z něj radost, protože si to zaslouží. A je důležité, že je zpátky na své kondici. Je důležité, aby byl v dobrém rytmu a našel svou sebedůvěru,“ dodal Farke.

Bamford po zápase klubové televizi řekl, že asi dosud nikdy nedal hezčí gól, ale že na tom nezáleží, protože platí stejně jako jakákoli dorážka.

Čtvrté kolo FA Cupu se losuje v pondělí večer, účastní se ho 32 týmů. V tabulce Championship je pak Leeds čtvrtý po 26 kolech z 46. Čtvrté místo by mu zaručovalo účast v baráži čtyř týmů o jedno místo v Premier League. Na přímý postup z druhého místa ztrácí Leeds teď sedm bodů. Druhý je Ipswich s Václavem Hladkým v brance, třetí je Southampton, který ztrácí tři body na Ipswich a má čtyři body náskok na Leeds.

Související články

Kritizuje europoslance Turka, pole by předělil podle dánského vzoru. „Jiný“ fotbalista Adam Gabriel

Adam Gabriel je originál. Není moc fotbalistů, kteří se zajímají o životní prostředí a nebojí se o tom mluvit. Stejně jako třeba o svých názorech na politického skokana poslední doby.

Zelená je tráva

Video: Vítězný gól Němců rozzlobil Maďary. Ptáme se: měl rozhodčí pískat faul?

Německo – Maďarsko 2:0. První gól dali Němci po situaci, proti které Maďaři protestovali u rozhodčího Makkelieho. Ten si však stál za svým a nerozporoval ho ani VAR, který vše zkoumal. Prohlédněte si Musialův gól a dejte vědět, jak vidíte spornou situaci.

Euro 2024

Glosář Luďka Mádla: Kéž by to byl jen špatný sen…

Tohle nebyla smolná prohra, ale krutá srážka s realitou, hodnotí úvodní vystoupení Česka na mistrovství Evropy reportér Luděk Mádl.

Glosář
Popup se zavře za 8s