Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

27. listopad 2023
Tohle je čistá fotbalová paráda. Tak se pokochejte…
Nádhera.Foto: Profimedia

Sám Alejandro Garnacho věří, že jeho akrobatický zázrak proti Evertonu je jedním z gólů sezony, přestože je teprve listopad.

Devatenáctiletý hráč se v Goodison Parku po třech minutách zápasu postaral o svůj první gól v letošní sezoně Premier League, když neuvěřitelným kopem otevřel skóre zápasu a nasměroval Manchester United k vítězství 3:0.

„Abych byl upřímný, nemůžu tomu uvěřit,“ řekl Garnacho pro Sky Sports po utkání. „Neviděl jsem, jak jsem skóroval. Jen jsem se zaposlouchal do davu a řekl si: 'Panebože'.“

Garnachova genialita vyvolala vzpomínky na ikonickou střela Wayna Rooneyho proti Manchesteru City z února 2011, připomíná web Premier League.

Sám Garnacho se cítil spíš jako jiná legenda United – gól totiž oslavil ve stylu Cristiana Ronalda.

Manchester United se posunul na šesté místo Premier League s 24 body, jen dva body za Tottenham Hotspur, zatímco Everton je se čtyřmi body devatenáctý.

Cestujte za sportem

Partnery článků o Premier League jsou sportovní cestovní kancelář FotbalTour a podcast Futbalový VAR.

Kamerunský brankář Manchesteru United André Onana chytal až do 85. minuty zápasu proti Burnley skvělý zápas. Nakonec ale vyrobil penaltu a zavinil svému týmu další bodovou ztrátu.