Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Video: Fotbalový skok daleký. Simulant roku z Ligy mistrů

30. listopad 2023
Sdílejte:
Když hrajete Ligu mistrů, jsou kamery všude. Řekl to ale někdo Lucasi Tousartovi?
Momentka z letu Lucase Tousarta.Foto: Profimedia

Union Berlín zastavil krvácení a po předchozí hrozivé šňůře 12 porážek v řadě zvládl z posledních čtyřech zápasů tři neprohrát, když třikrát remizoval a jednou prohrál.

Nový trenér Nenad Bjelica včera vstoupil do angažmá v Unionu remízou 1:1 v Braze, na které se v poslední čtvrt hodině hry podílel i Alex Král. A podílela se na ní dál v roli asistentky i Marie-Louisa Etaová, která si tak po primátu v Bundeslize připsala i prvenství v Lize mistrů. Před ní žádná žena v této roli v nejprestižnější klubové soutěži světa nevystupovala.

Na Union včera v Braze ale upozornil i jeho francouzský záložník Lucas Tousart. Ve 39. minutě dostal žlutou kartu za nafilmovaný pád ve vápně. Evidentně dopředu věděl, co chce udělat. Což je většinou dobré v životě i fotbale, ale Tousarta vypekl obránce Bragy José Fonte, který nakonec nešel do přímého souboje.

Teď z toho má Francouz ostudu a dobře mu tak.

A Union si remízou v Portugalsku udržel naději aspoň na přesun do jarní fáze Evropské ligy. Ze čtvrtého místa ve skupině C teď ztrácí na Bragu dva body. Kdyby se mu 12. prosince povedlo porazit doma Real Madrid - už jistého vítěze skupiny – a Braga by nezvítězila v Neapoli, byla by to pro Union nakonec vlastně ještě úspěšná premiéra v Lize mistrů.

Související články

Kdo v Česku urve titul? A co bude největší zklamání sezony?

Zahrává si Slavia přestupovou politikou s ohněm? Má Sparta dostatečně silný kádr na Ligu mistrů? Co lize přinesou noví hlavní trenéři? A které mladé hráče se vyplatí sledovat? Na tyto a spoustu dalších otázek odpovídají ve dvouapůlhodinové podcastové náloži fotbaloví analytici Vojtěch Mrklas a Tomáš Daníček.

Podcast

Video: Liga i pro mladé. Líbí se vám nová znělka?

První liga má novou identitu, nové barvy, nové jméno a také novou znělku. Na sítích zatím sklidila spíš kritiku. Jak to vidíte vy?

Zábava

Pyrotechnikou proti modernímu fotbalu. Proč je pro ultras tak důležitá?

Pyro není zločin. To je dlouhodobé přání aktivních fanoušků. I když zatím proti zákonům je, na stadionech se objevuje a třeba slávistická představení z Tribuny Sever pravidelně oblétají svět a sklízí potlesk. Jak se z téhle schizofrenní situace dostat? A proč je pyrotechnika pro některé fanoušky tak zásadní?

Přímák
Popup se zavře za 8s