Koupit předplatné webu

Video: Fotbal pro všechny! Tlumočnice pro neslyšící si užívá klubový hit

05. duben 2023
Sdílejte:
Tohle byl tanec ve znakové řeči. Tlumočnice zprostředkovala neslyšícím frankfurtským fanouškům nejen slova, ale i skvělou atmosféru.
Fanoušci a fanynky Eintrachtu Frankfurt. Ilustrační snímek.Foto: Christian Bertrand / Shutterstock

Černobílí jak sníh je frankfurtský Eintracht a jmenuje se tak (Schwarzweiß wie Schnee) i jedna z klubových písní od metalové kapely Tankard.

I s ní se včera před čtvrtfinálovým zápasem německého poháru s Unionem Berlín ladili frankfurtští fanoušci přímo na stadionu. Vyšlo to, Eintracht vyhrál 2:0 a je v semifinále (kde naopak po prohře 1:2 s Freiburgem chybí Bayern).

Výborně sebe i fanklub EFC Gehörlos (neslyšící fanoušci Eintrachtu) naladila i tlumočnice do znakové řeči. Tohle byl tanec.


Zdroj informací: 11freunde.de


Naše číslo 24

Vyzpovídali jsme Tomáše Součka nebo oscarového producenta a bývalého prezidenta LOSC Lille Michela Seydouxe. Řešíme tajemnou smrt východoněmeckého Beckenbauera. Celkem pro vás máme přes 160 stran unikátního čtení.

To chci!

Související články

Jednu Spartu, prosím. Proč fotbal láká miliardáře, i když prodělají

Pro bohaté Čechy nikdy fotbal nebyl příležitost k byznysu. Že by na něm vydělávali. Sloužil jim ale jako vstupenka: díky němu získávali kontakty, vazby a taky společenské uznání.

Peníze

Fotbaloví důchodci. Pět hvězd, které zastavily čas

Kdo by chtěl do penze? Ten, kdo se na ní dobře připraví a dá tomu čas. Jako tihle borci. A pokud nejste fotbalová hvězda, máme pro vás pár rad, jak si pohlídat klidný důchod.

Spolupráce

Haló, co se děje? Zdeněk Folprecht radí, jak zlepšit VAR

Povedená fanzóna i dlouhé čekání na VAR. Zdeněk Folprecht vyrazil na fotbal do Teplic a radí českému fotbalu, co opsat z Anglie, aby byl o další krůček dál.

Střed(a)
Popup se zavře za 8s