15. leden 2024
Sdílejte:
Manchester City prohrával v sobotu v Newcastlu 2:1, když v 69. minutě nastoupil po 155 dnech bez fotbalu Kevin De Bruyne. Ve zbytku zápasu si belgický špílmachr uzmul veškerou pozornost a konkurentům v boji o titul vyslal jasný vzkaz: jsem zpět a budeme silnější.
Pep Guardiola a Kevin De Bruyne v euforii po zápase v Newcastlu.Foto: Profimedia

De Bruyne vyrovnal v 74.minutě, když střelu zpoza vápna schoval mezi nohy Fabiana Schöra a Martin Dúbravka v bráně domácích byl bezmocný.

V první minutě nastaveného času pak Belgičan předvedl rozhodující moment zápasu. Senzační přihrávkou za obranu Newcastlu vybídl střídajícího Oscara Bobba, dvacetiletý norský reprezentant si míč pohlídal, šikovně obešel Dúbravku a pak míč doklepl do sítě. Pro Bobba to byl první gól v Premier League v jeho sedmém zápase.

Střídající hráči tak rozhodli o výhře obhájců titulu, který teď ztrácí dva body na první Liverpool.

Pep Guardiola dal po zápase rozhovor Karlu Tvarohovi z českého Canal+ Sport. Co řekl Bobbovi, když šel na hřiště? „Vstřel gól,“ odpověděl Španěl v dobrém rozmaru.

„Kevin (De Bruyne) a Oscar (Bobb) mají cit pro gól a asistence, to víme a proto byli oba opravdu mimořádně důležití a dali fantastické góly,“ pokračoval Guardiola.