Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Rapper za 150 milionů eur. Líný génius Leao vrátil do Milána titul

22. září 2022
Sdílejte:
Patří mezi největší hvězdy Serie A. V létě se o něj zajímala Chelsea, milánský klub ale jednání okamžitě ukončil. Má image lenocha, ofenziva Rossoneri je bez něj však bezzubá. Ve volném čase rapuje, na hřišti pak dělá z obránců kužely. Kdo je Rafael Leao, který se teď v Lize národů chystá na Čechy?
Foto: Fabrizio Andrea Bertani/Shutterstock

Šlágr sedmého kola Serie A mezi AC Milán a Neapolí skončil vítězstvím hostům. Tým Luciana Spallettiho si v souboji dvou asi nejsilnějších celků probíhajícího ročníku na San Siru připsal tři důležité body. Situaci měl ovšem trochu ulehčenou.

„Neapolští měli o poznání klidnější večer, když nemuseli bránit Leaa,“ podotkl novinář Stefano Cantalupi v článku pro italský list La Gazzetta dello Sport. Měl pravdu. Největší ofenzivní hvězda domácích Rafael Leao se zápasu kvůli červené kartě z předchozího ligového klání účastnit nemohl. A bylo to znát.

Je rodákem z portugalské Almady, i proto se může po boku Ronalda či Bernarda Silvy v sobotu postavit Česku v Lize národů. Se Sportingem, jehož je odchovancem, vyhrál ligový pohár, z klubu ale neodcházel v dobrém. Po nechvalně známém incidentu, kdy několik hráčů lisabonského klubu napadli vlastní fanoušci, se rozhodl kontrakt z vlastní vůle ukončit.

Související články

Kdy se vrátí plzeňská kometa? Durosinmi bude až na jaře, říká Koubek

Rafiu Durosinmi je vyléčený, ale má před sebou dlouhou práci, aby dohnal manko. Trenér Koubek s ním naplno počítá až na jaro.

Zprávy

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Yamal září. Proč svého nemáme i v Česku?

Lamine Yamal otevírá zajímavou debatu o věku hráčů. Jsou dnešní mladí jiní než dřívější supertalenti? Nastal obecně čas pro fotbalové mládí a jaká jsou rizika pro jejich růst? Proč tak mladí hráči na top úrovni nejsou i u nás? A rodí se nová španělská nadvláda v mezinárodním fotbale?

Euro 2024
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.