Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Patnáct minut na záchodě i bazalka v ponožkách. Fotbalisté a rituály

18. říjen 2023
Sdílejte:
Každý máme něco a profesionální fotbal rozhodují detaily. Takže se nesmějte, až se na následujících řádcích dočtete, co uklidňovalo třeba Garyho Nevilla. Možná i kvůli tomu vyhrál s Manchesterem United osmkrát Premier League a jednou Ligu mistrů…
Gary Neville věděl, jak se dostat do pohody.Foto: Profimedia

Adrian Mutu

Hvězda Chelsea způsobila v Premier League poprask hlavně pozitivním testem na kokain. Málokdo ale ví, že Rumun měl i zvláštní předzápasovou rutinu. Do ponožek si údajně vkládal lístky bazalky (neznámo proč) a spodní prádlo nosil zásadně naruby - údajně kvůli ochraně proti nebezpečným čarodějnicím.


Johan Cruyff

Předzápasový rituál legendárního záložníka byl jednoduchý. Jakmile vyběhl na trávník, musel na soupeřovu polovinu vyplivnout kus žvýkačky. Zajímavé je, že o několik let později už v roli trenéra prohlásil, že by pověrčivé hráče raději nestavěl, pokud by měly rituály ovlivnit jejich výkony.


Filippo Inzaghi

Inzaghi si před každým zápasem pochutnával na oblíbených sušenkách. To by nebylo až tak zvláštní, kdyby pokaždé záměrně nenechal dva kusy v balení nesnědené. Prý proto, aby mu byly hvězdy nakloněné po celý zápas.


Gary Neville

Bývalý obránce Manchesteru United a dnes jeden z nejznámějších fotbalových expertů si rád poseděl na záchodě. Před zápasem strávil klidně i 15 minut na toaletě a četl si zápasový program. „Když trenér skončil svůj proslov, oblékl jsem si dres a zavřel se na záchodě. Bylo to úžasných 15 minut klidu a koncentrace.“


Leighton Baines

Srdcař Evertonu věřil, že když si při prvním vkročení na trávník před zápasem rozváže a znovu zaváže tkaničky u kopaček, tak mu to přinese štěstí.

Související články

Rebelství i zásady. FC St. Pauli je originál, třeba dresy si dělá sám

Děláme fotbal jinak než ostatní. To je jedno z hesel hamburského klubu FC St. Pauli. V příští sezoně si to bude moct vyzkoušet znovu v Bundeslize, kam se vrací po třinácti letech. Čím obohatí německou nejvyšší soutěž?

Zelená je tráva

Další stanice Liga mistrů. Jsme nejlepší v Česku, užívá si Priske titul

Zatímco si Brian Priske užívá úspěch, který se naposledy ve Spartě podařil ještě Ivanu Haškovi, Jindřich Trpišovský ví, že zapsal neúspěch.

Česká liga

Glosář Luďka Mádla: Další stanice Liga mistrů. Priske Spartu pořád zlepšuje

Obhajobě titulu položila Sparta lepší základy v prvních poločasech, jejím fanouškům pokazil oslavy tvrdý zákrok policie a Zlín už se možná v lize kalibrované čáry nedočká.

Glosář
Popup se zavře za 8s