Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Patnáct minut na záchodě i bazalka v ponožkách. Fotbalisté a rituály

18. říjen 2023
Sdílejte:
Každý máme něco a profesionální fotbal rozhodují detaily. Takže se nesmějte, až se na následujících řádcích dočtete, co uklidňovalo třeba Garyho Nevilla. Možná i kvůli tomu vyhrál s Manchesterem United osmkrát Premier League a jednou Ligu mistrů…
Gary Neville věděl, jak se dostat do pohody.Foto: Profimedia

Adrian Mutu

Hvězda Chelsea způsobila v Premier League poprask hlavně pozitivním testem na kokain. Málokdo ale ví, že Rumun měl i zvláštní předzápasovou rutinu. Do ponožek si údajně vkládal lístky bazalky (neznámo proč) a spodní prádlo nosil zásadně naruby - údajně kvůli ochraně proti nebezpečným čarodějnicím.


Johan Cruyff

Předzápasový rituál legendárního záložníka byl jednoduchý. Jakmile vyběhl na trávník, musel na soupeřovu polovinu vyplivnout kus žvýkačky. Zajímavé je, že o několik let později už v roli trenéra prohlásil, že by pověrčivé hráče raději nestavěl, pokud by měly rituály ovlivnit jejich výkony.


Filippo Inzaghi

Inzaghi si před každým zápasem pochutnával na oblíbených sušenkách. To by nebylo až tak zvláštní, kdyby pokaždé záměrně nenechal dva kusy v balení nesnědené. Prý proto, aby mu byly hvězdy nakloněné po celý zápas.


Gary Neville

Bývalý obránce Manchesteru United a dnes jeden z nejznámějších fotbalových expertů si rád poseděl na záchodě. Před zápasem strávil klidně i 15 minut na toaletě a četl si zápasový program. „Když trenér skončil svůj proslov, oblékl jsem si dres a zavřel se na záchodě. Bylo to úžasných 15 minut klidu a koncentrace.“


Leighton Baines

Srdcař Evertonu věřil, že když si při prvním vkročení na trávník před zápasem rozváže a znovu zaváže tkaničky u kopaček, tak mu to přinese štěstí.

Související články

Kam s Havlíkem? Má na velký přestup? První liga s Jakubem Podaným

Čtyřikrát Marek Havlík a k tomu Martin Svědík a Ivan Hašek. Aktuální ligové, a tentokrát i reprezentační otázky, probíráme s Jakubem Podaným.

První liga

Super Spieltag: Bayern narazil, Leverkusen ale umí odpouštět

Hrací den plný sousedských sporů přineslo 14. kolo Bundesligy. Stuttgart se oznámil jako seriózní vyzyvatel, zatímco Bayern i Leverkusen tratily body. Mezitím mnichovští veteráni řeší svoji budoucnost.

Die Liga

Nechci být sprostý, vůbec to nechápu. Liga očima trenérů

Zatímco trenér Dynama nechápal, co jeho hráči při debaklu v Plzni dělali, Brian Priske neměl po jasné výhře nad Jabloncem moc co říct. Jeho Sparta je dál první, Slavia ale také dál vyhrává. Jak osmnácté ligové kolo viděli koučové všech šestnácti klubů? Máme jejich hlasy.

Česká liga
Popup se zavře za 8s