Koupit předplatné webu

Nápověda pro anglické obry: Tady máte slabiny, sem nakupte posily

09. květen 2023
Sdílejte:
Blíží se léto a s ním přestupová horečka. Základem úspěchu je přitom kvalitní příprava. Osmičce v Česku nejpopulárnějších mančaftů z Premier League (sedm nejambicióznějších + West Ham) tak vybíráme herní pozice, které by měly přes prázdniny vyztužit, aby byly lepší.
Kapitán West Hamu Declan Rice se hlásí o přestup. A co Tomáš Souček?Foto: Profimedia

Arsenal – středopolař

Záměrně nepíšeme DM (defenzivní záložník) či CM (střední záložník). Obě varianty totiž připadají v úvahu. Artetově celku by se hodila jak alternativa k Thomasi Parteymu, kterou rozhodně není typologicky zcela odlišný Jorginho, tak náhrada za Granita Xhaku. Švýcarský bouřlivák je u Gunners už řádku let a mnohokrát se spekulovalo o jeho odchodu. Realita je ovšem taková, že i pro španělského kouče jde o velmi důležitého hráče. Pokud má ale Arsenal pokračovat v progresu, je třeba přivést mu minimálně konkurenci, v lepším případě koupit ještě kvalitnějšího středopolaře.

Chelsea – defenzivní záložník

Náš nejdůležitější hráč je Makelele, řekl prý jednou Zinédine Zidane, když měl v hvězdami narvaném týmu Realu vybrat ten nejpodstatnější pilíř. Bez stabilní opory ve středu hřiště žádného úspěchu nedosáhnete, i kdybyste měli ofenzivu nabitou k prasknutí. Chelsea typickou šestku nemá od odchodu Nemanji Matiče a Ngolo Kanté už to také neuběhá. Pokud vymodleného Declana Rice Blues ukradne Arsenal, bude to fiasko.

Související články

Jednu Spartu, prosím. Proč fotbal láká miliardáře, i když prodělají

Pro bohaté Čechy nikdy fotbal nebyl příležitost k byznysu. Že by na něm vydělávali. Sloužil jim ale jako vstupenka: díky němu získávali kontakty, vazby a taky společenské uznání.

Peníze

Fotbaloví důchodci. Pět hvězd, které zastavily čas

Kdo by chtěl do penze? Ten, kdo se na ní dobře připraví a dá tomu čas. Jako tihle borci. A pokud nejste fotbalová hvězda, máme pro vás pár rad, jak si pohlídat klidný důchod.

Spolupráce

Haló, co se děje? Zdeněk Folprecht radí, jak zlepšit VAR

Povedená fanzóna i dlouhé čekání na VAR. Zdeněk Folprecht vyrazil na fotbal do Teplic a radí českému fotbalu, co opsat z Anglie, aby byl o další krůček dál.

Střed(a)
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.