Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Nápověda pro anglické obry: Tady máte slabiny, sem nakupte posily

09. květen 2023
Sdílejte:
Blíží se léto a s ním přestupová horečka. Základem úspěchu je přitom kvalitní příprava. Osmičce v Česku nejpopulárnějších mančaftů z Premier League (sedm nejambicióznějších + West Ham) tak vybíráme herní pozice, které by měly přes prázdniny vyztužit, aby byly lepší.
Kapitán West Hamu Declan Rice se hlásí o přestup. A co Tomáš Souček?Foto: Profimedia

Arsenal – středopolař

Záměrně nepíšeme DM (defenzivní záložník) či CM (střední záložník). Obě varianty totiž připadají v úvahu. Artetově celku by se hodila jak alternativa k Thomasi Parteymu, kterou rozhodně není typologicky zcela odlišný Jorginho, tak náhrada za Granita Xhaku. Švýcarský bouřlivák je u Gunners už řádku let a mnohokrát se spekulovalo o jeho odchodu. Realita je ovšem taková, že i pro španělského kouče jde o velmi důležitého hráče. Pokud má ale Arsenal pokračovat v progresu, je třeba přivést mu minimálně konkurenci, v lepším případě koupit ještě kvalitnějšího středopolaře.

Chelsea – defenzivní záložník

Náš nejdůležitější hráč je Makelele, řekl prý jednou Zinédine Zidane, když měl v hvězdami narvaném týmu Realu vybrat ten nejpodstatnější pilíř. Bez stabilní opory ve středu hřiště žádného úspěchu nedosáhnete, i kdybyste měli ofenzivu nabitou k prasknutí. Chelsea typickou šestku nemá od odchodu Nemanji Matiče a Ngolo Kanté už to také neuběhá. Pokud vymodleného Declana Rice Blues ukradne Arsenal, bude to fiasko.

Související články

Video: Fantastické nůžky do Ligy mistrů. Boloňská kometa dobývá Itálii

Kandidátů na pozice zajišťující Ligu mistrů bylo před startem této sezony Serie A spousta. Málokdo by ale mezi ně zařadil Boloňu. Tým ze severu Itálie si jde ale nekompromisně za svým. Proti AS Řím nasměrovaly Boloňu k výhře parádní nůžky Oussamy El Azzouziho.

Serie A

Policejní šikana? K natáčení fanoušků došlo za pozvracený autobus

Proč si policie v neděli natáčela hradecké fanoušky s občankami u obličeje? Odvolává se na jejich problémové chování, které ale nespecifikuje. Podle hradeckého mluvčího šlo o pozvracený autobus. Policie svůj zákrok hájí tím, že předešla spáchání trestného činu. Žádnou konkrétní situací to ale nedokládá.

Fanoušci

Tragédie na pozadí historické éry. Prokletá čtyřka z Plzně

V roce 2011 pomohli Viktorii Plzeň k historickému postupu do Ligy mistrů. Jenže pak s nimi osud rozehrál krutou hru. Tři členové výtečného obranného kvarteta Plzně už nejsou naživu. Od sebevraždy Františka Rajtorala, který tento svět opustil jako první, teď uplynulo přesně sedm let.

Viktoria Plzeň
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.