Koupit předplatné webu

Loupež, která se vyplatila. Leverkusen táhne talent od sousedů

28. duben 2023
Sdílejte:
Florian Wirtz vyrostl v Kolíně, když měl ale podepsat první profesionální smlouvu, odešel přes řeku do Leverkusenu. A to i přes dohodu, ve které si oba sousední kluby slíbily, že si nebudou brát mladé hráče.
Florian Wirtz, německý supertalent v dresu Bayeru LeverkusenFoto: Vitalii Vitleo / Shutterstock

Leverkusen stoupá pod taktovkou Xabiho Alonsa tabulkou německé Bundesligy. Na začátku října, kdy se bývalý středopolař ujal poprvé ve své kariéře prvoligového kormidla, seděl Bayer až na 17. místě. Na podzim to ještě velká sláva nebyla, když z toho přes Vánoce byla dvanáctá příčka. Skutečná paráda začala v podání podnikové jedenáctky, jak se klubu v Německu říká (die Werkself), po ligovém restartu.

Po mistrovství světa v Kataru jde o druhý nejvíce bodující tým ligy (Dortmund 35, Leverkusen 29), což ho vyneslo už na šesté místo a stále může snít i o Lize mistrů, když na čtvrtý Freiburg ztrácí pět kol před koncem šest bodů. Bayer za to z velké části vděčí tomu, že se může znovu opírat o svou největší útočnou hvězdu. Bohužel to není Patrik Schick. Český útočník se zapsal na marodku krátce po nástupu Alonsa a až na krátké vycházky ji zatím neopustil. Řeč je o Florianu Wirtzovi.

Německý supertalent si v březnu minulého roku poranil křížový vaz. Přišel o celou podzimní část sezony i o světový šampionát. Už reportáže z listopadové klubové návštěvy Spojených států a následné zimní přípravy dávaly důvod k optimismu.

Související články

Jednu Spartu, prosím. Proč fotbal láká miliardáře, i když prodělají

Pro bohaté Čechy nikdy fotbal nebyl příležitost k byznysu. Že by na něm vydělávali. Sloužil jim ale jako vstupenka: díky němu získávali kontakty, vazby a taky společenské uznání.

Peníze

Fotbaloví důchodci. Pět hvězd, které zastavily čas

Kdo by chtěl do penze? Ten, kdo se na ní dobře připraví a dá tomu čas. Jako tihle borci. A pokud nejste fotbalová hvězda, máme pro vás pár rad, jak si pohlídat klidný důchod.

Spolupráce

Haló, co se děje? Zdeněk Folprecht radí, jak zlepšit VAR

Povedená fanzóna i dlouhé čekání na VAR. Zdeněk Folprecht vyrazil na fotbal do Teplic a radí českému fotbalu, co opsat z Anglie, aby byl o další krůček dál.

Střed(a)
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.