Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Gól proti rakovině. Haller vstřelil první branku po návratu

04. únor 2023
Sdílejte:
Útočník dal první gól v dresu Borussie Dortmund zrovna v den, který je věnovaný boji proti rakovině. Sám se z něho teprve nedávno vrátil na hřiště. Žlutočerní vyhráli počtvrté v řadě.
Sébastien Haller má velkou radost z prvního gólu za Dortmund. Jude Bellingham ukazuje, kdo je mužem dnešního dne.Foto: Profimedia

Sébastien Haller skóroval na světový den boje proti rakovině pouhé dva týdny poté, co se vrátil po půlročním boji s touto nemocí a jeho Borussia Dortmund porazila Freiburg 5:1.

Haller, kterému byla loni v létě diagnostikována rakovina varlat, vstřelil třetí gól Dortmundu, který se tak bodově vyrovnal vedoucímu Bayernu Mnichov, jenž se představí v neděli na hřišti Wolfsburgu. První je teď o dva body Union Berlín, který porazil 2:1 Mainz.

Osmadvacetiletý bývalý útočník West Hamu podepsal smlouvu s Dortmundem loni v červenci po přestupu z Ajaxu, ale během předsezonní přípravy si stěžoval, že se necítí dobře a testy odhalily zhoubný nádor.

Po dvou operacích a chemoterapii dostal Haller minulý měsíc povolení k návratu do tréninku a 22. ledna debutoval po ligovém restartu jako náhradník při výhře 4:3 nad Augsburgem.

V sobotu nastoupil za Dortmund podruhé v řadě v základní sestavě a na tento den jistě nezapomene, když dal svůj první gól za Borussii při svém čtvrtém startu. Jde o jeho druhý bod, když si už při výhře v Mainzu připsal asistenci.

Ve 26. minutě otevřel skóre Nico Schlotterbeck, a přestože v závěru poločasu vyrovnal Lucas Holer, druhý poločas vyzněl jasně pro domácí.

Tři minuty po začátku druhého poločasu Karim Adeyemi proměnil rohový kop Juda Bellinghama a zvýšil na 2:1. Adeyemi se v minulém zápase trefil v lize poprvé po letním příchodu ze Salzburgu a teď se tedy trefil podruhé v řadě. O chvíli později se po přihrávce Raphaela Guerreira prosadil hlavou Haller.

To byla první ze tří asistencí Guerreira, který v 69. minutě připravil gól pro Juliana Brandta a za osm minut pro střídajícího Gia Reynu.

Dortmund vyhrál všechny čtyři ligové zápasy po zimním restartu – 4:3 nad Augsburgem, 2:1 v Mainzu, 2:0 v Leverkusenu a teď 5:1 s Freiburgem, který byl před startem aktuálního 19. kola pátý v Bundeslize jen o skóre za Dortmundem.