Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Strach z pádu, zmatený trenér i kritika Čechů. Čeká na konci těžké cesty do Edenu zlatá tečka?

07. červen 2023
Sdílejte:
První velká trofej od roku 1980 na dosah. West Ham se většinu sezony trápil, ale v Edenu může psát historii. Čeští legionáři sní o velkém triumfu „doma“, zatímco pod trenérem se kýve židle. Kladiváři jsou na křižovatce, kam povede jejich další cesta?
Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem se po zápase v Alkmaaru radují z postupu do finále.Foto: Profimedia

West Ham byl během covidového období bez fanoušků skoro nezastavitelný. Výsledek? Jen dva body od Ligy mistrů. Základní skupina Evropské ligy ale byla v kapse a vše se chystalo na velkou evropskou jízdu. Fanoušci už soutěž znali, ještě v nedávné paměti měli účasti z roku 2015 a 2016 a s nimi hořkou pachuť. Stačí říct dvě slova a každému kladiváři se udělá špatně. Astra Giurgiu. Tenhle rumunský klub je dvakrát za sebou nepustil z předkola. Teď už po bankrotu paběrkuje v nižších rumunských divizích, zatímco východní Londýn žil čtvrtečními zápasy pod umělým osvětlením.

Záhřeb, Genk, Vídeň, Sevilla, Lyon. K tomu vrchní příčky v tabulce Premier League. Dvě takhle skvělé sezony po sobě? Fanoušci svůj klub skoro nepoznávali. Jenže pak přišlo zaváhaní, rychlá červená karta a sen o velké trofeji shořel v semifinále ve frankfurtském pekle. Kapitán Mark Noble, přezdívaný Mr. West Ham, končí po jednom ze svých posledních zápasů v klubu v slzách. To jste vážně čekali, že se West Ham dostane takhle jednoduše k poháru a do Ligy mistrů? Všechno by to bylo prostě až moc perfektní. A to by nebyl West Ham.

Související články

Historická sezona s výraznou českou stopou. Hložek a spol. jsou nedocenění

Zatímco Leverkusen zlomil další rekord, Bayern oznámil konec trenéra Tuchela a DFL se vzdala bezprostředních ambicí na námluvy s investorem. To všechno v týdnu, kdy všichni adepti prohlásili, že do Evropy se jim zas tak moc nechce a český fanoušek dál ignoruje, jak historické sezony jsou jeho rodáci součástí!

Die Liga

Prvenství o řidítka. Byla dřív Slavia, nebo Sparta?

Slavia, Sparta, nebo někdo jiný? Kdo byl prvním fotbalovým klubem? Pojďme si před velkým pražským derby připomenout, jak pražská S vlastně vznikla. Povyprávíme vám nejen o tom, ale i o síle klubové historie a proč je důležité se jí zabývat.

Historie

Jak vybrat ideální fotbalové kopačky: Průvodce pro každého hráče

Výběr ideálních fotbalových kopaček je klíčovým faktorem, který může ovlivnit výkon hráče na hřišti. Správný pár kopaček nejenže zvyšuje komfort a výkon, ale také snižuje riziko zranění. V tomto článku se podíváme na to, jak vybrat nejlepší kopačky pro vaše potřeby a jaké faktory byste měli při výběru zvážit.

Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.