West Ham byl během covidového období bez fanoušků skoro nezastavitelný. Výsledek? Jen dva body od Ligy mistrů. Základní skupina Evropské ligy ale byla v kapse a vše se chystalo na velkou evropskou jízdu. Fanoušci už soutěž znali, ještě v nedávné paměti měli účasti z roku 2015 a 2016 a s nimi hořkou pachuť. Stačí říct dvě slova a každému kladiváři se udělá špatně. Astra Giurgiu. Tenhle rumunský klub je dvakrát za sebou nepustil z předkola. Teď už po bankrotu paběrkuje v nižších rumunských divizích, zatímco východní Londýn žil čtvrtečními zápasy pod umělým osvětlením.
Záhřeb, Genk, Vídeň, Sevilla, Lyon. K tomu vrchní příčky v tabulce Premier League. Dvě takhle skvělé sezony po sobě? Fanoušci svůj klub skoro nepoznávali. Jenže pak přišlo zaváhaní, rychlá červená karta a sen o velké trofeji shořel v semifinále ve frankfurtském pekle. Kapitán Mark Noble, přezdívaný Mr. West Ham, končí po jednom ze svých posledních zápasů v klubu v slzách. To jste vážně čekali, že se West Ham dostane takhle jednoduše k poháru a do Ligy mistrů? Všechno by to bylo prostě až moc perfektní. A to by nebyl West Ham.
Česka reprezentace na MS selhala na celé čáře. V dalším podcastu s analytiky Football Clubu rozebíráme, v čem byla největší potíž. A proč dřívější magie trenéra Koubka vůbec nezafungovala.
Ještě před dvěma týdny zněly Kapverdy ve skupině H jako pouhá exotická kulisa. Španělsko, Uruguay, Saúdská Arábie a k nim ostrovní debutant do počtu. Realita? Španělé vyhráli skupinu, Uruguay balí kufry a Kapverdy jsou v play-off.
Země mají ve svých jazycích často úplně jiná jména, než jaká používáme v češtině. Poznáte účastníky MS 2026 podle jejich vlastních jmen?
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!
