Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Edin Terzić

Edin Terzić je profesionální fotbalový trenér, který je v současné době hlavním trenérem německého bundesligového klubu Borussia Dortmund. V roce 2021 s ním v rli dočasného kouče vyhrál německý pohár. Předtím například dělal asistenta Slavenu Bilićovi ve West Hamu.

Dortmund plný překvapení. Zestárl a zápas zlomil změnou taktiky

Edin Terzić, trenér BVB, nemá pověst vyspělého taktického mága, poslední tři body ale Borussia získala díky jeho skvělé reakci na vývoj zápasu. Naopak to vždycky uměl s hráči, i těmi mladými. A ti mu věří, i když BVB stárne a mladí teď spíš sedí na lavičce. Další díl seriálu Die Liga je především žluto-černý.

Die Liga

Titul, po kterém padaly hlavy. Bundesliga má za sebou šokující finále

Takový adrenalin mohly ostatní top soutěže letos Bundeslize závidět. Při sobotním vyvrcholení sezony se několikrát virtuálně měnilo vlastnictví Meisterschale – nicméně stejně jako v předchozích deseti sezonách patří mistrovská trofej mnichovskému Bayernu. Dortmundu chyběl jediný gól, místo šampaňského tekly na stadionu slzy.

Bundesliga

Video: Slzy v Dortmundu. Hořký aplaus pro zdrceného hrdinu

Edin Terzič měl být po dnešku nesmrtelným, místo toho skončil v slzách.

Zábava

Kde máte trenéra? Dortmundu v boji o titul chybí světový kouč

Ligový fotbal je zpět a v Německu startuje zostra. V sobotu hraje o bod druhý Bayern s prvním Dortmundem, který mnichovské neporazil v lize od roku 2018. A když se podíváte na trenérskou lavičku, kde je na jedné straně nově Thomas Tuchel, světová extratřída, a na druhé Edin Terzić, tak Borussii favorizovat nejde ani tentokrát.

Komentář
Popup se zavře za 8s