E-shop Football Club: Předplatné webu, knihy a mnohem více!

Za stadion se schovávat nechceme, fanoušky vychováváme z dětí, říká marketingový ředitel Hradce

01. únor 2024
Sdílejte:
Aleš Havel měl na starosti ticketing hradeckých hokejistů, když kývl na nabídku přejít k fotbalu a stát se marketingovým ředitelem FC Hradec Králové. To všechno na startu nové éry klubu. „Začali jsme na zelené louce,” usmívá se mladý funkcionář, který se s autorem rozhovoru pracovně zná, proto si tykají.
Aleš Havel (uprostřed) na momentce z otevření hradeckého stadionu.Foto: FC Hradec Králové

Jak velký je skok z hokejového marketingu do fotbalového?

Obrovský. V hokeji jsem byl součástí marketingového týmu, ale měl jsem na starosti hlavně ticketing. Táhli jsme za jeden provaz, spoustu jsme toho řešili společně. Zažili jsme velké úspěchy, na to období nikdy nezapomenu. Být součástí organizace finále Tipsport extraligy nebo finále Ligy mistrů, podílet se na přípravě výjezdů do Stockholmu, Karlstadu, Bernu nebo Grazu, to se jen tak nenaskytne. Vždycky pro mě bylo cílem dělat v práci lidem radost, naplňuje mě to. To je ve fotbale a v hokeji stejné – když vidím fanoušky nebo partnery, kteří si něco prožijí, dává mi to energii. V mnoha ohledech se ale moje hokejová etapa s fotbalovou porovnat nedá.

V jakých?

Určitě ve sportu jako takovém. Musím se přiznat, že jsem vždycky byl velkým hokejovým fanouškem a věděl jsem toho o něm hodně – znal jsem kluby, stadiony, hráče, pravidla, věnoval jsem tomu spoustu času. Fotbal je pro mě něco nového. Když jsem tady začínal (loni v březnu), prožíval jsem i vtipné momenty, kterých jsem se nemohl zbavit. Pořád jsem třeba zaměňoval kostku za obrazovku. A pořád jsem říkal hala místo stadion. Už i Richard Jukl (generální manažer klubu – poznámka redakce) na mě házel nepříjemné pohledy. Teď už jsem se to odnaučil, ale třináct let u jednoho sportu dělá svoje.

Související články

Češky proti mistryním světa. Už ví, s kým se poperou o Euro 2025

Češky už znají své soupeřky, které jim stojí v cestě na historicky první velký turnaj.

Ženský fotbal

Video: Proč nehraješ? Kiks roku z turecké ligy

Dát gól dá obyčejně hodně práce. V tomhle případě ho ale Oguz Aydin z Alanyasporu dostal zadarmo. Hostující obránce si myslel, že brankář dá míč jinam…

Zábava

Přestup ze Slavie? Rád bych si zkusil zahraničí, říká Provod

Na druhou stranu vím, že už mám nějaký věk a ve Slavii jsem spokojený, dodává v rozhovoru s Football Clubem slávista Lukáš Provod.

Slavia
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.