Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Objednávky zde

Za stadion se schovávat nechceme, fanoušky vychováváme z dětí, říká marketingový ředitel Hradce

01. únor 2024
Sdílejte:
Aleš Havel měl na starosti ticketing hradeckých hokejistů, když kývl na nabídku přejít k fotbalu a stát se marketingovým ředitelem FC Hradec Králové. To všechno na startu nové éry klubu. „Začali jsme na zelené louce,” usmívá se mladý funkcionář, který se s autorem rozhovoru pracovně zná, proto si tykají.
Aleš Havel (uprostřed) na momentce z otevření hradeckého stadionu.Foto: FC Hradec Králové

Jak velký je skok z hokejového marketingu do fotbalového?

Obrovský. V hokeji jsem byl součástí marketingového týmu, ale měl jsem na starosti hlavně ticketing. Táhli jsme za jeden provaz, spoustu jsme toho řešili společně. Zažili jsme velké úspěchy, na to období nikdy nezapomenu. Být součástí organizace finále Tipsport extraligy nebo finále Ligy mistrů, podílet se na přípravě výjezdů do Stockholmu, Karlstadu, Bernu nebo Grazu, to se jen tak nenaskytne. Vždycky pro mě bylo cílem dělat v práci lidem radost, naplňuje mě to. To je ve fotbale a v hokeji stejné – když vidím fanoušky nebo partnery, kteří si něco prožijí, dává mi to energii. V mnoha ohledech se ale moje hokejová etapa s fotbalovou porovnat nedá.

V jakých?

Určitě ve sportu jako takovém. Musím se přiznat, že jsem vždycky byl velkým hokejovým fanouškem a věděl jsem toho o něm hodně – znal jsem kluby, stadiony, hráče, pravidla, věnoval jsem tomu spoustu času. Fotbal je pro mě něco nového. Když jsem tady začínal (loni v březnu), prožíval jsem i vtipné momenty, kterých jsem se nemohl zbavit. Pořád jsem třeba zaměňoval kostku za obrazovku. A pořád jsem říkal hala místo stadion. Už i Richard Jukl (generální manažer klubu – poznámka redakce) na mě házel nepříjemné pohledy. Teď už jsem se to odnaučil, ale třináct let u jednoho sportu dělá svoje.

Související články

Mají teď na víc? Projděte si nejlepší výsledky všech účastníků Eura

Od nováčka po trojnásobné šampiony. Taková směsice zemí se účastní Eura 2024 v Německu. Ve fotogalerii se ke každé dozvíte její dosavadní maximum.

Cesta na Euro

Hotovo, Priske odchází. Změnil Spartu i ligu a ze zranitelných slušňáků udělal mistry

Brian Priske opouští Spartu a jde trénovat Feyenoord Rotterdam. Na Letné se z něj stala novodobá legenda, i když na začátku nebyl daleko od vyhazovu. Novým trenérem Sparty je Lars Friis.

Sparta
Aktualizováno

Jak posílí Sparta a Slavia? A kdo je teď v lize nejžádanější zboží?

Co čeká Spartu bez Krejčího a Priskeho? Kde a jaké posily by měla lovit Slavia? Má Plzeň kádr na titul? A dokážou Ostrava s Libercem posílit tak, aby uhrály pohárovou Evropu? To a mnoho dalšího se dozvíte ve dvouapůlhodinové podcastové náloži s analytiky Vojtěchem Mrklasem a Tomášem Daníčkem o přestupech v české lize.

Podcast
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.