Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Výhružky, dluhy a kriminálka na srazu. Itálií hýbe sázkařský skandál mladých hvězd

23. říjen 2023
Sdílejte:
Že se v reprezentačních přestávkách nic neděje? V Itálii by asi nesouhlasili. Říjnová pauza zamávala nejen s postupovými nadějemi národního týmu, ale také s budoucností hned tří jeho elitních záložníků. Kvůli nelegálním sázkám je čekají tresty, které výrazně nabourají jejich slibně rozjeté kariéry.
Nicolò Fagioli na nelegálních sázkách nasekal dluhy za tři miliony eur.Foto: Profimedia

Říjnová reprezentační pauza měla italskému fotbalu přinést povinnou výhru nad Maltou a ideálně i body z těžkého výjezdu do Anglie. Plán vyšel jen z poloviny. Proti outsiderovi zapsala squadra azzura očekávaný triumf 4:0, ve Wembley ale padla 1:3. Reálně jí tak hrozí, že ve své skupině skončí mimo postupová místa na Euro 2024. Díky Lize národů má sice v záloze vstupenku do play-off, na poměry fotbalové velmoci je to ale zbytečné hraní si s osudem. Itálie vynechala už loňské MS v Kataru, přijít také o Euro by proto znamenalo naprostou katastrofu.

Výsledky na hřišti ale nejsou to hlavní, co v uplynulých dnech rozbouřilo vody v italském fotbale. Ne že by se snad prohra v Anglii neřešila. Titulkům médií ale dominuje hlavně třaskavá kauza, která vybouchla hned na začátku reprezentačního srazu. A dost možná semele kariéry hned tří velkých talentů calcia.

Tiket místo hodinek

Nicolò Fagioli, 22 let, Juventus. Sandro Tonali, 23 let, Newcastle. Nicolò Zaniolo, 24 let, Aston Villa. Dohromady by v budoucnu mohli tvořit zálohu italské reprezentace. A šel by z ní respekt. Fagioli byl loni zvolen nejlepším mladým hráčem v Serii A. Tonali se jen pár měsíců zpátky stal vůbec nejdražším Italem v historii, když za jeho prodej AC Milán dostalo 64 milionů eur. Zaniolo se zase po kontroverzním odchodu z AS Řím do Turecka rychle posunul do Premier League.

V uplynulých týdnech se ale všem třem převrátil svět vzhůru nohama. Místo pokračování ve slibně rozjetých kariérách totiž řeší, na jak dlouho si budou muset dát od fotbalu pauzu. A je docela dobře možné, že nikoho z nich už v letošní sezoně na hřišti neuvidíme.

Za všechno můžou sázky. Přesněji řečeno: nelegální sázky. Sázení jako takové je samozřejmě v Itálii povolené, stejně jako ve většině zemí ale pouze u těch kanceláří, které splní přísné státní podmínky pro zisk licence. Sázení či hraní kasino her u nelegálních poskytovatelů znamená porušení zákona a většinou peněžitý trest.

Související články

Rebelství i zásady. FC St. Pauli je originál, třeba dresy si dělá sám

Děláme fotbal jinak než ostatní. To je jedno z hesel hamburského klubu FC St. Pauli. V příští sezoně si to bude moct vyzkoušet znovu v Bundeslize, kam se vrací po třinácti letech. Čím obohatí německou nejvyšší soutěž?

Zelená je tráva

Další stanice Liga mistrů. Jsme nejlepší v Česku, užívá si Priske titul

Zatímco si Brian Priske užívá úspěch, který se naposledy ve Spartě podařil ještě Ivanu Haškovi, Jindřich Trpišovský ví, že zapsal neúspěch.

Česká liga

Glosář Luďka Mádla: Další stanice Liga mistrů. Priske Spartu pořád zlepšuje

Obhajobě titulu položila Sparta lepší základy v prvních poločasech, jejím fanouškům pokazil oslavy tvrdý zákrok policie a Zlín už se možná v lize kalibrované čáry nedočká.

Glosář
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.