Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Výhružky, dluhy a kriminálka na srazu. Itálií hýbe sázkařský skandál mladých hvězd

23. říjen 2023
Sdílejte:
Že se v reprezentačních přestávkách nic neděje? V Itálii by asi nesouhlasili. Říjnová pauza zamávala nejen s postupovými nadějemi národního týmu, ale také s budoucností hned tří jeho elitních záložníků. Kvůli nelegálním sázkám je čekají tresty, které výrazně nabourají jejich slibně rozjeté kariéry.
Nicolò Fagioli na nelegálních sázkách nasekal dluhy za tři miliony eur.Foto: Profimedia

Říjnová reprezentační pauza měla italskému fotbalu přinést povinnou výhru nad Maltou a ideálně i body z těžkého výjezdu do Anglie. Plán vyšel jen z poloviny. Proti outsiderovi zapsala squadra azzura očekávaný triumf 4:0, ve Wembley ale padla 1:3. Reálně jí tak hrozí, že ve své skupině skončí mimo postupová místa na Euro 2024. Díky Lize národů má sice v záloze vstupenku do play-off, na poměry fotbalové velmoci je to ale zbytečné hraní si s osudem. Itálie vynechala už loňské MS v Kataru, přijít také o Euro by proto znamenalo naprostou katastrofu.

Výsledky na hřišti ale nejsou to hlavní, co v uplynulých dnech rozbouřilo vody v italském fotbale. Ne že by se snad prohra v Anglii neřešila. Titulkům médií ale dominuje hlavně třaskavá kauza, která vybouchla hned na začátku reprezentačního srazu. A dost možná semele kariéry hned tří velkých talentů calcia.

Tiket místo hodinek

Nicolò Fagioli, 22 let, Juventus. Sandro Tonali, 23 let, Newcastle. Nicolò Zaniolo, 24 let, Aston Villa. Dohromady by v budoucnu mohli tvořit zálohu italské reprezentace. A šel by z ní respekt. Fagioli byl loni zvolen nejlepším mladým hráčem v Serii A. Tonali se jen pár měsíců zpátky stal vůbec nejdražším Italem v historii, když za jeho prodej AC Milán dostalo 64 milionů eur. Zaniolo se zase po kontroverzním odchodu z AS Řím do Turecka rychle posunul do Premier League.

V uplynulých týdnech se ale všem třem převrátil svět vzhůru nohama. Místo pokračování ve slibně rozjetých kariérách totiž řeší, na jak dlouho si budou muset dát od fotbalu pauzu. A je docela dobře možné, že nikoho z nich už v letošní sezoně na hřišti neuvidíme.

Za všechno můžou sázky. Přesněji řečeno: nelegální sázky. Sázení jako takové je samozřejmě v Itálii povolené, stejně jako ve většině zemí ale pouze u těch kanceláří, které splní přísné státní podmínky pro zisk licence. Sázení či hraní kasino her u nelegálních poskytovatelů znamená porušení zákona a většinou peněžitý trest.

Související články

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, řekneme vám jak

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý.

Zprávy

Kód za 15 tisíc. Už to dělám dlouho, píše překupník s lístky na Euro

Skvělý byznys si ze systému prodeje lístků na Euro 2024, jak ho zrealizovala FAČR, udělali někteří překupníci. Na bazarech už s kódy, které jde proměnit na lístky, obchodují. Psali jsme si s nimi.

Vstupenky

Lednička plná piv. Brazilská legenda udělala i z dopingové kontroly mejdan

Odevzdat vzorek po vyčerpávajícím utkání je pro mnoho fotbalistů noční můrou. Legendární Brazilec Sócrates, který před 12 lety zemřel, však na mistrovství světa v roce 1982 při jednom čůrání na povel zažil krásný večer.

Legendy
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.