Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Objednávky zde

Unikátní dvaadvacítka. Velký profil zlatého fotbalového chlapce i skromného člověka

31. květen 2024
Sdílejte:
Ve své první sezoně v královském klubu dotáhl Jude Bellinghem Real k mistrovskému titulu. Ve 20 letech. Jako lídr. V sobotu se pokusí přidat triumf v Lize mistrů. Proti svému bývalému klubu z Dortmundu. Jaký je člověk? Mluvili jsme s ním v Turíně na předávání ceny pro nejlepšího mladého fotbalistu světa. Tady je jeho příběh…
Posaďte se, něco vám povím.Foto: Profimedia

Když Jude Bellingham loni v létě přišel do Realu Madrid, měl Carlo Ancelotti plán. Bellingham zaujal fotbalový svět ve středu zálohy v Birminghamu City, Borussii Dortmund a anglické reprezentaci, ale Ancelotti měl pocit, že by mohl vyniknout i na trochu ofenzivnější pozici. Italský trenér tušil, že mu za to Bellingham může doručit víc gólů. Real je do téhle sezony potřeboval, protože s Karimem Benzemou a Marcem Asensiem odešlo i 43 gólů z minulé sezony.

Ancelotti se domníval, že Bellingham by mohl dodat útoku Realu jiskru, dál rozvíjet svou vlastní hru a stát se klíčovým hráčem. A měl pravdu.

Když italský manažer přemýšlel o možnostech, jak Bellinghama a další letní příchody začlenit do týmu, usoudil, že je vhodný čas vyzkoušet nový systém a přejít ze 4-3-3, který týmu přinesl poměrně hodně úspěchů, na 4-4-2 s Bellinghamem na vrcholu diamantu ve středu pole. Anglický internacionál dostal roli čísla 10 za útočníky. A ospravedlnil to.

Související články

Sázkařské tipy ke startu Eura. Němci ve formě i beton v české skupině

Pohodová úvodní jízda favoritů turnaje, ale i urputná obrana v naší skupině. Vybrali jsme pět zápasů ze začátku Eura, které by neměly nechat žádného sázkaře chladným.

Sázkařský koutek

Nejhorší mistři. Na postup ze skupiny stačí tři remízy, ukázal Ronaldo

Co stačí v současném systému na postup ze skupiny na Euru? Dobře to ukazuje příklad mistrů Evropy z roku 2016…

Přímák

Německo na startu Eura: optimismus i otazníky kolem chybujícího Neuera

Čtvrtý neúspěch na velkém turnaji v řadě by byl pro německý fotbal devastující. Poničil by nejen jeho sportovní reputaci, ale způsobil by i ekonomické problémy. Na startu EURO však nikdo v zemi pořadatelů takhle černé brýle nasazené nemá. I díky návratu Toniho Kroose a slibnému jaru panuje mírný optimismus.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.