Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Talent mimo hru, kam s desítkami ve Spartě? Střed(a) Zdeňka Folprechta

30. srpen 2023
Sdílejte:
Bývalý střední záložník Zdeněk Folprecht se tentokrát vyznává ze svého obdivu k fotbalovým desítkám. A ptá se, proč ve Spartě, kde se sešli hned tři talentovaní kreativci, ani jeden pravidelně nehraje.
Trenére, proč nehraju?Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Ofenzivní záložníci, kreativci, podhroti a v posledních letech se vžilo i označení desítky. Ti, kteří ten fotbal opravdu umí. Jasně, řeklo by se, že na profesionální úrovní už ho umí všichni, ale… Jsou prostě fotbalisté, na které se vyloženě chodí, jejichž kousky s míčem a nápady si fanoušci užívají víc než pilování pravého beka po lajně, pod kterým hoří tráva. Jasně, jsou i tací fanoušci, kteří mají rádi právě tohle. Stále ale věřím, že fotbal je především hra a zábava a většinu lidí, včetně mě, prostě baví víc ti kreativci.

„Jsem střední záložník,“ odpovídal jsem celý život na otázku, jaký post ve fotbale hraju. Dřív se totiž většinou hrálo vždycky rozestavením 4-4-2 a ti dva střední záložníci hráli vedle sebe. Postupně ale začalo už někdy od dorosteneckých let převažovat rozestavení na tři střední záložníky. Jak se tam ale všichni poskládají?

Související články

Video: Blesková otočka. Dva góly za tři minuty a Dortmund je v semifinále

Tenhle dvojitý úder Niclase Füllkruga a Marcela Sabitzera posunul Borussii poprvé od roku 2013 do semifinále Ligy mistrů.

Zábava

Úprk přes hřbitov i skvělá akustika. Jak chutná fotbalový Hamburk?

Vydejte se s námi na reportáž do Hamburku. Volksparkstadion, kde bude česká fotbalová reprezentace hrát dva zápasy na Euru, býval domovem Kevina Keegana a viděl i historickou porážku s NDR.

Cesta na Euro

Video: Nejhorší penalta? Útočník ve španělské lize málem nedokopl na bránu

Mohla z toho být vyrovnávací branka v úplném závěru zápasu, místo toho si zkušený chorvatský útočník Ante Budimir uřízl ostudu.

Zábava
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.