Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Talent mimo hru, kam s desítkami ve Spartě? Střed(a) Zdeňka Folprechta

30. srpen 2023
Sdílejte:
Bývalý střední záložník Zdeněk Folprecht se tentokrát vyznává ze svého obdivu k fotbalovým desítkám. A ptá se, proč ve Spartě, kde se sešli hned tři talentovaní kreativci, ani jeden pravidelně nehraje.
Trenére, proč nehraju?Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Ofenzivní záložníci, kreativci, podhroti a v posledních letech se vžilo i označení desítky. Ti, kteří ten fotbal opravdu umí. Jasně, řeklo by se, že na profesionální úrovní už ho umí všichni, ale… Jsou prostě fotbalisté, na které se vyloženě chodí, jejichž kousky s míčem a nápady si fanoušci užívají víc než pilování pravého beka po lajně, pod kterým hoří tráva. Jasně, jsou i tací fanoušci, kteří mají rádi právě tohle. Stále ale věřím, že fotbal je především hra a zábava a většinu lidí, včetně mě, prostě baví víc ti kreativci.

„Jsem střední záložník,“ odpovídal jsem celý život na otázku, jaký post ve fotbale hraju. Dřív se totiž většinou hrálo vždycky rozestavením 4-4-2 a ti dva střední záložníci hráli vedle sebe. Postupně ale začalo už někdy od dorosteneckých let převažovat rozestavení na tři střední záložníky. Jak se tam ale všichni poskládají?

Související články

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, řekneme vám jak

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý.

Zprávy

Kód za 15 tisíc. Už to dělám dlouho, píše překupník s lístky na Euro

Skvělý byznys si ze systému prodeje lístků na Euro 2024, jak ho zrealizovala FAČR, udělali někteří překupníci. Na bazarech už s kódy, které jde proměnit na lístky, obchodují. Psali jsme si s nimi.

Vstupenky

Lednička plná piv. Brazilská legenda udělala i z dopingové kontroly mejdan

Odevzdat vzorek po vyčerpávajícím utkání je pro mnoho fotbalistů noční můrou. Legendární Brazilec Sócrates, který před 12 lety zemřel, však na mistrovství světa v roce 1982 při jednom čůrání na povel zažil krásný večer.

Legendy
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.