Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Talent mimo hru, kam s desítkami ve Spartě? Střed(a) Zdeňka Folprechta

30. srpen 2023
Sdílejte:
Bývalý střední záložník Zdeněk Folprecht se tentokrát vyznává ze svého obdivu k fotbalovým desítkám. A ptá se, proč ve Spartě, kde se sešli hned tři talentovaní kreativci, ani jeden pravidelně nehraje.
Trenére, proč nehraju?Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Ofenzivní záložníci, kreativci, podhroti a v posledních letech se vžilo i označení desítky. Ti, kteří ten fotbal opravdu umí. Jasně, řeklo by se, že na profesionální úrovní už ho umí všichni, ale… Jsou prostě fotbalisté, na které se vyloženě chodí, jejichž kousky s míčem a nápady si fanoušci užívají víc než pilování pravého beka po lajně, pod kterým hoří tráva. Jasně, jsou i tací fanoušci, kteří mají rádi právě tohle. Stále ale věřím, že fotbal je především hra a zábava a většinu lidí, včetně mě, prostě baví víc ti kreativci.

„Jsem střední záložník,“ odpovídal jsem celý život na otázku, jaký post ve fotbale hraju. Dřív se totiž většinou hrálo vždycky rozestavením 4-4-2 a ti dva střední záložníci hráli vedle sebe. Postupně ale začalo už někdy od dorosteneckých let převažovat rozestavení na tři střední záložníky. Jak se tam ale všichni poskládají?

Související články

Glosář Luďka Mádla: Svět se netočí kolem trenéra Rady, i když si to myslí

„Petr Rada se ohání tím, že prý k němu nikdo nemá dostatečný respekt. Doporučil bych mu, ať se ohlédne za sebe. A zodpoví si otázku, zda se i on k lidem chová s náležitým respektem,“ píše v Glosáři k ligovému startu reportér Luděk Mádl.

Glosář

Krásné zápasy teprve přijdou. Start ligy očima trenérů

Sparta herně nepřesvědčila, ale brala tři body. Slavia herně nepřesvědčila a má jen bod. Baník prohrál v Ďolíčku a Plzeň s i z Prahy naopak odvezla tři body. A Jan Kliment dal rovnou možná gól sezony. Začala liga, takhle zápasy zhodnotili trenéři.

Česká liga

Friisova Sparta. Jak moc bude jiná?

Sparta platí daně za úspěchy. A začátek téhle sezony může být rozhodující v tom, jak moc to bude bolet. Musí se zákonitě proměnit a už se to děje. Navíc v době, kdy má celý klub po složité letní přípravě práce jako na kostele. Na co všechno si musí obhájce titulu dávat pozor?

Sparta
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.