Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Případ Brno. Zpožděná změna majitele v otázkách a odpovědích

12. duben 2024
Sdílejte:
Zbrojovka chtěla letos zpátky do první ligy, místo toho má z průběžného 10. místa blíž k sestupu do třetí. Fanoušci klubu propadají skepsi a někteří z nich se upínají k výměně majitele, která měla být už hotová, ale není. V jakém je teď transakce mezi Václavem Bartoňkem a Pavlem Svoreněm stavu? Odpovídá náš průvodce.
Vzkaz z loňského května platí dál, aspoň od některých brněnských fanoušků.Foto: Profimedia

Co se se Zbrojovkou děje?

Loni v červenci klub oznámil, že změní většinového majitele. Klub v příštích měsících měla ovládnout brněnská investiční společnost Portiva podnikatelky Ivy Šťastné. Portiva loni v létě ve Zbrojovce nabyla minoritní podíl (prostřednictvím společnosti Česká sportovní rozvojová, kterou za tím účelem založila), přičemž v plánu bylo další navýšení majetkové účasti na většinových 61 %. K tomu mělo dojít do startu jarní části druhé ligy, tedy nejpozději během prvního čtvrtletí roku 2023. Nestalo se tak a chvíli to teď na jaře vypadalo, že ani nedojde.

Pak ale klub v půlce března vydal další prohlášení, kde oznámil, že je na světě nová dohoda, která bude finálně vypořádaná k 26. dubnu, tedy ke dni finalizace dokumentů potřebných pro získání profesionální licence pro soutěžní ročník 2024/25. A tato dohoda má Zbrojovce skutečně zajistit nového většinového vlastníka.

Tím bude už zmíněná společnost Česká sportovní rozvojová, kterou ovládá Pavel Svoreň, výkonný ředitel skupiny Portiva. Svoreň to Football Clubu potvrdil v nedávné přímé e-mailové komunikaci.

Související články

Bude hrát Plzeň o titul? A proč z ní nikdo nepůjde do pražských S?

Za které hráče může Viktoria Plzeň dostat balík přímo ze zahraničí? Bude klub v příští sezoně konkurovat pražským S v boji o Ligu mistrů? A hodil by se Tomáš Chorý do Slavie? Dvouhodinová podcastová nálož s analytiky Vojtěchem Mrklasem a Tomášem Daníčkem.

Podcast

Počítáme koeficient: Slávisti koukají do Itálie. Atalanta jim může dát jisté poháry

Příští dny v italské lize rozhodnou o nasazení českého vicemistra do předkol Ligy mistrů v příští sezoně.

Koeficienty

Anglická sprosťárna. Slavná píseň si dělá srandu z Němců

Nesmrtelný hit spojený s Eurem 1996 a následujícím světovým šampionátem má jeden hodně zábavný přesah. Jestli vám tedy nevadí hrubší výrazy…

Přímák
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.