Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Nová éra v Lyonu: místo legendy Američan, místo titulů boj o záchranu

03. leden 2024
Sdílejte:
Dva odvolaní trenéři během tří měsíců, finanční problémy, zuřící fanoušci a místo nadějí na poháry boj o záchranu. Olympique Lyon prožívá sezonu, která aspiruje na tu vůbec nejhorší v historii. Ještě tři roky zpátky přitom hrál semifinále Ligy mistrů a porážel Manchester City nebo Juventus. Kde se stala chyba?
Co s námi bude? Alexandre Lacazette je pořád špičkový útočník a opravdový lyonský srdcař.Foto: Profimedia

Prosinec 2022. Na tiskovce plné úsměvů a velkých prohlášení si podávají ruce Jean-Michel Aulas, legendární prezident Olympique Lyonu, a americký podnikatel John Textor. Majitel multiklubové organizace Eagle Football, do které patří brazilské Botafogo, anglické Crystal Palace či belgický Molenbeek, právě přidal do svého portfolia novou akvizici: jeden z nejslavnějších francouzských klubů všech dob. Mluví se o minimálním cíli v podobě kvalifikace do Ligy mistrů a do budoucna boji s PSG.

Střih do září 2023. Milostivý hvizd rozhodčího jen pár minut zpátky ukončil zápas Lyon - PSG, ve kterém domácí tým schytal ostudný debakl 1:4. To nejhorší ale na hráče OL teprv čekalo. Na kobereček si je před svou tribunu zavolali Bad Gones, proslulí lyonští ultras. A nikoho nešetří.

„Nosíte dres Lyonu. Mnozí před vámi mu přinesli slávu. Nemáte žádné právo ho pošpinit,“ duní stadionem.

Související články

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci

Glosa od plotny: EURO je mrtvé, ať žije liga!

Že nás můžou Wallem, Vorlický, Birmančević nebo Panoš bavit víc než největší hvězdy Eura? Kateřina Bužková o tom nepochybuje. Liga za pár dnů startuje, pojďme si ji užít!

Komentář
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.