Český fotbal zažil včera večer obrovskou ránu, kvůli které nepřijde jen o vyřazovací část malého Eura, ale také o Olympijské hry v Paříži. A jednotliví reprezentanti přišli o šanci ukázat se světu, nebo načerpat zkušenosti ze setkání s elitou ve své kategorii. Pojďme však postupně.
Náročný úvodní zápas s Angličany a prohru 0:2 fanoušci reprezentace mladíkům dokázali prominout. Proti Albionu jsme toho celkově moc nepředvedli, minimálně na začátku zápasu však lvíčatům vycházela strategie postavená na zabezpečeném nízkém bloku a únicích rychlých útočníků, zejména Vasila Kušeje.
Skupinová fáze MS je ve finále a poprvé se naplno ukazuje, co znamená nový formát se 48 týmy. Do play půjde i osm nejlepších ze třetích míst. A právě to teď dělá z pavouka malou detektivku. Kdo a proti komu bude hrát?
Češi prohráli s Mexikem 0:3 a jedou domů hned po skupině, ve které skončili poslední ještě za JAR a Koreou. Není to dobré vysvědčení pro český fotbal a odráží se i v komentářích fotbalových znalců. Projděte si nejlepší komentáře, které jsme sesbírali v TV studiích a na sociální síti X.
MS 2026 pokračuje patnáctým hracím dnem. Večer hrají Němci, navážou na ně Nizozemci. Máme pro vás přehledný TV program na čtvrtek i příští dny fotbalového svátku.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!
