Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Duch, kterému by slušela Bundesliga. Zdeněk Folprecht skládá slávistický střed

15. listopad 2023
Sdílejte:
A ve svém pravidelném sloupku vám vysvětlí, jak dobrý je Petr Ševčík. Kromě toho zavzpomíná na společnou dobu v Liberci a při té příležitosti rozklíčuje, jak je to s tím duchem.
Baleťák? Petr Ševčík!Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Je to hodně probírané téma. Střed zálohy Slavie Praha. Před pár týdny jsem tu například psal, jak bych v mých očích nejlépe využil norský supertalent Christose Zafeirise. Nedávno jsem se právě o něm bavil s jedním z členů realizačního týmu Slavie, se kterým se z předchozích působení dobře znám. I ten mi dal za pravdu, že Zafeiris prostě není desítka ani ji hrát nechce. A já mám pro mladého Nora pochopení. Typologicky je to stejný hráč, jako jsem býval já a i já hrál nerad pod jedním hroťákem. Raději jsem měl míč čelem k brance a své spoluhráče před sebou. To je ideální nastavení pro pozici osmičky.

Související články

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, tady je průvodce

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý. Prošli jsme celý proces a ukážeme vám, jak na to. Máme i printscreeny z procesu registrace.

Euro 2024

Milovníci retra v sedmém nebi. Predátorky se vrací

Nostalgie v posledních letech prostupuje celou společností a na retro vlně se veze i fotbal. V kurzu jsou předělávky starých dresů i dalšího oblečení v klubových barvách. Adidas teď navíc brnká na retro strunu i prostřednictvím nových modelů legendárních kopaček Predator a připravuje se na jejich 30. výročí.

Přímák

Jen půlka srdce pro fotbal. Izrael má na Euro blízko i daleko

Izraelští fotbalisté si v Paříži po 48 letech zahrají na olympijském turnaji a nejsou ze hry ani o účast na Euru. Čeká je barážový zápas s Islandem – a pak se uvidí. Pro židovský stát, který vede válku proti teroristům z Hamásu, by to byl historický postup. A také vzpruha v těžkých časech.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.