Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Duch, kterému by slušela Bundesliga. Zdeněk Folprecht skládá slávistický střed

15. listopad 2023
Sdílejte:
A ve svém pravidelném sloupku vám vysvětlí, jak dobrý je Petr Ševčík. Kromě toho zavzpomíná na společnou dobu v Liberci a při té příležitosti rozklíčuje, jak je to s tím duchem.
Baleťák? Petr Ševčík!Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Je to hodně probírané téma. Střed zálohy Slavie Praha. Před pár týdny jsem tu například psal, jak bych v mých očích nejlépe využil norský supertalent Christose Zafeirise. Nedávno jsem se právě o něm bavil s jedním z členů realizačního týmu Slavie, se kterým se z předchozích působení dobře znám. I ten mi dal za pravdu, že Zafeiris prostě není desítka ani ji hrát nechce. A já mám pro mladého Nora pochopení. Typologicky je to stejný hráč, jako jsem býval já a i já hrál nerad pod jedním hroťákem. Raději jsem měl míč čelem k brance a své spoluhráče před sebou. To je ideální nastavení pro pozici osmičky.

Související články

Ať Liberec žije Slovanem jako Brémy Werderem, přeje si Gebre Selassie

Devět let působil v Bundeslize. Zkušenosti, které tam nasbíral, teď bude Theodor Gebre Selassie uplatňovat při tvorbě nového Slovanu Liberec. S Ondřejem Kaniou a Janem Nezmarem chtějí vybudovat moderní klub, kterým žije celé město. „Moji synové hrají fotbal, vidím šanci nastavit klub tak, aby v něm oni i další mladí kluci měli dobrou budoucnost,“ říká o své motivaci.

Rozhovor

Spartu na Strahově chceme, říká starosta. Nový stadion vidí jako příležitost pro restart celé lokality

„Pan starosta Čižinský si oddechne, že se mu povede vytlačit Spartu z Prahy 7 na Prahu 6. A my zase budeme rádi,“ říká v rozhovoru starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS). Podle něj je navíc reálné, že nový stadion Sparty pro 35 tisíc lidí bude stát dřív než za doposud diskutovaných 11 let.

Rozhovor

Glosář Luďka Mádla: Blázni na stadionu a Baník v Evropě

Válce s fanoušky předejde dialog s nimi, Baník se sice dočkal Evropy, ale evropsky se zatím příliš nechová a Zlínu se nevyplatilo zaměnit poslední varování za úspěch.

Glosář
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.