Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

50 dnů do Eura. Vyrazte na turnaj i bez vstupenek!

26. duben 2024
Sdílejte:
Fotbalový svátek roku se neúprosně blíží. Co si vlastně od Eura slibuje celé Německo? Jaký program kromě samotných zápasů bude nachystaný? Na co se mají připravit čeští fanoušci v Lipsku a Hamburku? Máme pro vás odpovědi.
Fanoušci na výjezdu. Momentka z předchozího Eura.Foto: Michal Růžička / Mafra / Profimedia

Když vystoupíte v Mnichově z letadla a půjdete pak před hlavní budovu směrem ke stanici S-Bahnu, nemůžete minout jednak fanshop Bayernu Mnichov a jednak výrazné hodiny na podstavci, které už od zimy odpočítávají dny zbývající do zahájení letošního Eura.

Právě nedaleko odsud, v Allianz Areně, odstartuje 14. června zápasem domácího týmu se Skotskem tolik očekávaný turnaj.

Partneři projektu Cesta na Euro

  • Betano: Sázková kancelář působící na 11 světových trzích, včetně Česka. Je také oficiálním partnerem EURO 2024.
  • Tarespa: Český výrobce luxusních modelů stadionů pro sběratele i prémiové obchodní partnery.
  • Německá turistická centrála (DZT): Koncipuje marketingové strategie a komunikuje kampaně zaměřené na kladnou image a podporu turistické destinace Německo.

Vydejte se s námi do Německa s projektem Cesta na EURO.

Německo ho bude hostit znovu po šestatřiceti letech. Aktuálně vám možná nebude připadat jako země poblázněná blížícím se šampionátem, protože k finiši se blíží Bundesliga i nižší soutěže, což je doba úplně jiných emocí. Ale čtyři nejvyšší patra ligového fotbalu se zavřou už 19. května, aby bylo dost času nachystat všechno potřebné.

Tedy přípravy samozřejmě běží už dávno. Pořadatelský projekt se cizeloval roky a teď se spíš dokončovaly poslední věci, jako třeba větší i kosmetické úpravy stadionů – nejen těch, na kterých se bude hrát, ale také tréninkových hřišť. Pravidelně do všech deseti pořadatelských měst jezdili inspektoři UEFA a dohlíželi na to, že je všechno opravdu v pořádku, na každý detail.

Co je pro fanoušky stejně tak důležité, v minulých týdnech zavládl smír na odborářských frontách v Lufthanse i asociaci strojvůdců. Byly podepsány nové kolektivní smlouvy, takže při Euru nehrozí, že by se na letištích nebo železnici stávkovalo a opět ovládl chaos, který byl v posledním roce téměř pravidlem.

Související články

Bude hrát Plzeň o titul? A proč z ní nikdo nepůjde do pražských S?

Za které hráče může Viktoria Plzeň dostat balík přímo ze zahraničí? Bude klub v příští sezoně konkurovat pražským S v boji o Ligu mistrů? A hodil by se Tomáš Chorý do Slavie? Dvouhodinová podcastová nálož s analytiky Vojtěchem Mrklasem a Tomášem Daníčkem.

Podcast

Počítáme koeficient: Slávisti koukají do Itálie. Atalanta jim může dát jisté poháry

Příští dny v italské lize rozhodnou o nasazení českého vicemistra do předkol Ligy mistrů v příští sezoně.

Koeficienty

Anglická sprosťárna. Slavná píseň si dělá srandu z Němců

Nesmrtelný hit spojený s Eurem 1996 a následujícím světovým šampionátem má jeden hodně zábavný přesah. Jestli vám tedy nevadí hrubší výrazy…

Přímák
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.