Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Objednávky zde

Jak si užít zápasy o sestup? Přiblížíme vám kouzlo napínavých záchranářských soubojů

03. květen 2024
Sdílejte:
Už dlouho nebyl finiš Fortuna ligy tak napínavý i ve spodních patrech tabulky. Zůstane Černý Petr nakonec Karviné, Zlínu nebo Českým Budějovicím? Anebo se do boje o prvoligovou existenci můžou namočit i Pardubice a Jablonec? Vojtěch Mrklas a Tomáš Daníček rozebírají, na co se v zápasech o život můžete těšit.
Ondřej Tůma, Tomáš Daníček a Vojtěch Mrklas ve Football Club podcastu.Foto: Football Club

Asi to nebude slast pro oko fotbalového labužníka, při které bude padat hodně gólů, ani se nedočkáte toho, že jedna ofenzivní akce bude střídat druhou, přesto ale má letošní souboj o záchranu ve Fortuna lize pořádný náboj a atraktivitu. Starosti s možným sestupem totiž řeší hodně týmů, které budou muset vrhnout veškeré síly do boje o přežití – pro některé z nich by pád do druhé ligy mohl mít fatální následky. „Skupina o záchranu pro mě má ve finále větší náboj než skupina o titul. Hned pět týmů hraje o hrozně moc, navíc třeba Pardubice nebo Budějovice jsou docela fotbalové, takže to nebude žádná nuda,“ říká Tomáš Daníček.

Karviná, kterou už kdekdo odepisoval, na poslední chvíli zabrala, a i díky zkušeným hráčům v kádru, jako jsou třeba Holec, Fleišman nebo Budínský, přeskočila Budějovice i Zlín, čímž získala do vzájemných zápasů důležitou výhodu domácího prostředí. Navíc má skvělou formu její ofenzivní tahoun Martin Regáli.

Zajímavé bude sledovat i to, jak si v nadstavbě povedou Pardubice, které jsou už na záchranářské duely zvyklé. Po sezoně ale odejde do Liberce trenér Radek Kováč a klub opustí i řada dalších hráčů, takže je otázka, jak to bude vypadat příští rok, i když by se teď Pardubicím skupina o sestup povedla. „Mají dost mladých nadějných hráčů a už nejen na hostování. Vidím tam potenciál dosáhnout na střed tabulky. Zároveň se nevyhnou odchodům, třeba Michala Hlavatého, který hraje skvěle, jen těžko udrží. Otázkou je, s jakou vizí a koncepcí přijde nový trenér,“ vysvětluje Vojtěch Mrklas. Často se skloňují jména Jiřího Saňáka a Martina Hyského.

V podcastu se ale taky dozvíte, jak by se současnou neutěšenou situací měl naložit Jablonec, a jaká je skutečná kvalita kádru Bohemians. Patří klokani do pohárů jako tuhle sezonu, nebo snad mají spíš tým na spodní příčky ligy, kde se vyskytují teď? Přejeme příjemný poslech.

Související články

Sázkařské tipy ke startu Eura. Němci ve formě i beton v české skupině

Pohodová úvodní jízda favoritů turnaje, ale i urputná obrana v naší skupině. Vybrali jsme pět zápasů ze začátku Eura, které by neměly nechat žádného sázkaře chladným.

Sázkařský koutek

Nejhorší mistři. Na postup ze skupiny stačí tři remízy, ukázal Ronaldo

Co stačí v současném systému na postup ze skupiny na Euru? Dobře to ukazuje příklad mistrů Evropy z roku 2016…

Přímák

Německo na startu Eura: optimismus i otazníky kolem chybujícího Neuera

Čtvrtý neúspěch na velkém turnaji v řadě by byl pro německý fotbal devastující. Poničil by nejen jeho sportovní reputaci, ale způsobil by i ekonomické problémy. Na startu EURO však nikdo v zemi pořadatelů takhle černé brýle nasazené nemá. I díky návratu Toniho Kroose a slibnému jaru panuje mírný optimismus.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s