Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Euro 2024 přehledně: Kde a kdy hraje Česko? Jak pořídit vstupenky?

02. prosinec 2023
Sdílejte:
Všechno, co po losu evropského šampionátu potřebujete vědět, najdete v následujícím průvodci.
Skupina F na obrazovkách v Hamburku, kde se losovalo.Foto: Profimedia

S kým, kde a kdy se na Euro 2024 utká Česko?

Česko bylo nalosováno do skupiny F k Portugalsku, Turecku a vítězi play-off C. Časy výkopů UEFA teprv stanoví, program české reprezentace je ve skupině následující:

  • úterý 18. června 21:00 (Lipsko): Česko – Portugalsko
  • sobota 22. června 15:00 (Hamburk): Česko – vítěz play-off C (Gruzie, Lucembursko, Řecko nebo Kazachstán)
  • středa 26. června 21:00 (Hamburk): Česko – Turecko

„S losem velká spokojenost. Největší asi s tím, že první zápas odehrajeme proti Portugalsku v Lipsku, což je pro českého fanouška asi nejlepší, kde to mohlo být. Je to blízko hranic, takže věřím, že budeme mít velkou podporu. Co se týče týmů, dva velmi dobře známe. S Portugalskem a Tureckem jsme nedávno hráli,“ uvedl pro ČT Sport hned po losu kapitán národního týmu Tomáš Souček. S Portugalskem se Česko loni potkalo v Lize národů A, byly z toho dvě prohry (0:2 a 0:4). V Turecku národní tým končil loňský rok a v přáteláku tam prohrál 1:2.

Partner projektu

Cestou na Euro nás provází Německá turistická centrála (DZT), která koncipuje marketingové strategie a komunikuje kampaně zaměřené na kladnou image a podporu turistické destinace Německo. Důraz klade na témata týkající se digitalizace a udržitelnosti. DZT do kampaní zapojuje technologie zaměřené na všechny smysly (virtuální, rozšířená a smíšená realita), využívá konverzační rozhraní (hlasové asistenty) a aplikace umělé inteligence, například chatboty. DZT má zastoupení ve 25 zemích, řídí je z centrály ve Frankfurtu nad Mohanem. Bližší informace i víc tipů na výlety po Německu najdete na www.germany.travel.

Podobnou skupinu mělo Česko na Euro 2008, kde z ní nepostoupilo po úvodní výhře nad domácím Švýcarskem (1:0) a prohrách s Portugalskem, za které už tenkrát hrál Cristiano Ronaldo a dal Česku i jeden gól (1:3), a s Tureckem (2:3 – Česko vedlo 2:1 a až do 87. minuty).

Kolik týmů postupuje ze skupiny?

Na Euru hraje celkem 24 týmů rozdělených do šesti skupin. Po skupinách se hraje osmifinále. Do něj postoupí první dva týmy z každé skupiny a k tomu čtyři nejlepší týmy ze třetích míst. Česko ze třetího místa postupovalo na Euru 2020 za Anglií a Chorvatskem.

Kdy bude znám poslední soupeř Česka, tedy vítěz play-off C?

26. března 2024. Ten den je finále baráže. Větev C, jejíž vítěz se dostane do „české“ skupiny, rozehrají Gruzie – Lucembursko a Řecko – Kazachstán a ve „finále“ pak bude doma hrát vítěz prvního zmíněného duelu.

Jak se dostat ke vstupenkám na zápasy Česka?

Už v sobotu v deset hodin večer startuje na webu fotbalové asociace (fotbal.cz) registrace zájemců. Formulář k registraci bude dostupný do středy 6. prosince 22:00. Vstupenky se budou prodávat ve čtyřech cenových kategoriích za 30, 60, 150 a 200 eur (od zhruba 750 do 3000 korun. K dispozici budou teď hlavně vstupenky v nejlevnější úrovni, kterou UEFA nazývá Fans First – tyto vstupenky budou na většině stadionů znamenat místa za brankami.

Jak vypadá kompletní los skupin pro Euro 2024?

  • Skupina A: Německo, Maďarsko, Skotsko, Švýcarsko
  • Skupina B: Španělsko, Albánie, Chorvatsko, Itálie
  • Skupina C: Anglie, Dánsko, Slovinsko, Srbsko
  • Skupina D: Francie, Rakousko, Nizozemsko, vítěz play off A (Polsko, Estonsko, Wales nebo Finsko)
  • Skupina E: Belgie, Rumunsko, Slovensko, vítěz play off B (Izrael, Island, Bosna a Hercegovina nebo Ukrajina)
  • Skupina F: Portugalsko, Turecko, Česko, vítěz play off C (Gruzie, Lucembursko, Řecko nebo Kazachstán)

Kdy se Euro 2024 hraje?

Od 14. června do 14. července. Turnaj odstartuje duel domácího Německa se Skotskem. Obhájcem titulu evropských šampionů jsou Italové.

Související články

Happy end z Netflixu. Ještě nedávno utrápený klub sází na mládí, má Bellinghama

Sunderland má mladého majitele i nejmladší kádr v druhé lize. Věří, že ho to časem dovede zpátky do Premier League. Netflix už u toho ale asi nebude. Legendární dokumentární série Sunderland ’Til I Die servíruje tři nové díly, které zachycují obrat k lepšímu.

Přímák

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie
Popup se zavře za 8s