Byl to zápas, ve kterém se ostravský Baník mohl bodově výrazně osamostatnit na čtvrtém místě. S poslední Karvinou ale nakonec doma uhrál jen bod za remízu 2:2.
Potvrdil tak, že doma se mu v této sezoně nedaří, když v tabulce čistě domácí bilance je až desátý s pěti výhrami, čtyřmi remízami a pěti prohrami. Venku naopak patří k nejlepším a zachraňuje si tam sezonu.
Nejproduktivnějším hráčem Baníku je Brazilec Ewerton, který v Ostravě hostuje ze Slavie. A potvrdil to i dnes, když v 19. minutě poslal domácí do vedení 1:0 střelou z vlastní půle. Nevěřícně na to koukal nejen brankář hostů Dominik Holec…
Ewerton poslal Baník znovu do vedení i ve druhé půli, tentokrát z penalty. Ani tohle vedení Baník neuhlídal, a tak je po 28 kolech čtvrtý se čtyřbodovým náskokem na pátou Mladou Boleslav a o pět bodů víc má před šestým Slováckem.
Kdyby byl čtvrtý i na konci ligy, zahraje si v příští sezoně minimálně předkolo Konferenční ligy.
Skupinová fáze MS je ve finále a poprvé se naplno ukazuje, co znamená nový formát se 48 týmy. Do play půjde i osm nejlepších ze třetích míst. A právě to teď dělá z pavouka malou detektivku. Kdo a proti komu bude hrát?
Češi prohráli s Mexikem 0:3 a jedou domů hned po skupině, ve které skončili poslední ještě za JAR a Koreou. Není to dobré vysvědčení pro český fotbal a odráží se i v komentářích fotbalových znalců. Projděte si nejlepší komentáře, které jsme sesbírali v TV studiích a na sociální síti X.
MS 2026 pokračuje patnáctým hracím dnem. Večer hrají Němci, navážou na ně Nizozemci. Máme pro vás přehledný TV program na čtvrtek i příští dny fotbalového svátku.
