Byl to zápas, ve kterém se ostravský Baník mohl bodově výrazně osamostatnit na čtvrtém místě. S poslední Karvinou ale nakonec doma uhrál jen bod za remízu 2:2.
Potvrdil tak, že doma se mu v této sezoně nedaří, když v tabulce čistě domácí bilance je až desátý s pěti výhrami, čtyřmi remízami a pěti prohrami. Venku naopak patří k nejlepším a zachraňuje si tam sezonu.
Nejproduktivnějším hráčem Baníku je Brazilec Ewerton, který v Ostravě hostuje ze Slavie. A potvrdil to i dnes, když v 19. minutě poslal domácí do vedení 1:0 střelou z vlastní půle. Nevěřícně na to koukal nejen brankář hostů Dominik Holec…
Ewerton poslal Baník znovu do vedení i ve druhé půli, tentokrát z penalty. Ani tohle vedení Baník neuhlídal, a tak je po 28 kolech čtvrtý se čtyřbodovým náskokem na pátou Mladou Boleslav a o pět bodů víc má před šestým Slováckem.
Kdyby byl čtvrtý i na konci ligy, zahraje si v příští sezoně minimálně předkolo Konferenční ligy.
Česka reprezentace na MS selhala na celé čáře. V dalším podcastu s analytiky Football Clubu rozebíráme, v čem byla největší potíž. A proč dřívější magie trenéra Koubka vůbec nezafungovala.
Ještě před dvěma týdny zněly Kapverdy ve skupině H jako pouhá exotická kulisa. Španělsko, Uruguay, Saúdská Arábie a k nim ostrovní debutant do počtu. Realita? Španělé vyhráli skupinu, Uruguay balí kufry a Kapverdy jsou v play-off.
Země mají ve svých jazycích často úplně jiná jména, než jaká používáme v češtině. Poznáte účastníky MS 2026 podle jejich vlastních jmen?
