Věřím, že už si nedovolí. Za napadení rozhodčích padly pokuty i zákazy činnosti

13. září 2022
Sdílejte:
Zápas pražské 1. B třídy skončil napadením rozhodčích i delegáta. Vzduchem létaly ostré nadávky, pěsti a domácí si podle zápisu pro napadené připravili i uličku hanby. Napadený rozhodčí v rozhovoru potvrzuje, že podává trestní oznámení.
Ilustrační snímek.Foto: Shutterstock

Sobotní zápas 1. B třídy mezi Jižním městem Chodov a Klánovicemi by za normálních okolností byl zajímavý maximální tím, že hosté vyhráli stejně jako Slavia nad Českými Budějovicemi o den později 6:1. To by se ale na Twitteru nesměl objevit zápis z utkání.

Devatenáctiletý rozhodčí Matyáš Hanzlík v něm popisuje, co se strhlo poté, co ve druhém poločase vyloučil jednoho z domácích hráčů za hrubé nesportovní chování. Konkrétně mělo podle rozhodčího na jeho adresu padnout následující: „Ty jsi fakt čů*ák?". Delegát Pavel Sýkora pak zaznamenal další slova vyloučeného, která měl pronést směrem k rozhodčímu: „Taková ku*da nemůže pískat!“

Následoval další konflikt s jedním z domácích náhradníků, který atmosféru na zápase, kde bylo podle oficiální statistiky 55 diváků, dále vyhrotil. Po zápase rozhodčího i delegáta napadli fyzicky i verbálně nejen místní fanoušci, ale třeba i předseda domácího klubu a pořadatel. Rozhodčí dostal při odchodu ze stadionu kromě jiného pěstí do obličeje.

Související články

Kritizuje europoslance Turka, pole by předělil podle dánského vzoru. „Jiný“ fotbalista Adam Gabriel

Adam Gabriel je originál. Není moc fotbalistů, kteří se zajímají o životní prostředí a nebojí se o tom mluvit. Stejně jako třeba o svých názorech na politického skokana poslední doby.

Zelená je tráva

Video: Vítězný gól Němců rozzlobil Maďary. Ptáme se: měl rozhodčí pískat faul?

Německo – Maďarsko 2:0. První gól dali Němci po situaci, proti které Maďaři protestovali u rozhodčího Makkelieho. Ten si však stál za svým a nerozporoval ho ani VAR, který vše zkoumal. Prohlédněte si Musialův gól a dejte vědět, jak vidíte spornou situaci.

Euro 2024

Glosář Luďka Mádla: Kéž by to byl jen špatný sen…

Tohle nebyla smolná prohra, ale krutá srážka s realitou, hodnotí úvodní vystoupení Česka na mistrovství Evropy reportér Luděk Mádl.

Glosář
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.