Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Objednávky zde

Glosář Luďka Mádla: Další stanice Liga mistrů. Priske Spartu pořád zlepšuje

20. květen 2024
Sdílejte:
Obhajobě titulu položila Sparta lepší základy v prvních poločasech, jejím fanouškům pokazil oslavy tvrdý zákrok policie a Zlín už se možná v lize kalibrované čáry nedočká.
Zleva sportovní manažer A-týmu Sparty Praha Tomáš Sivok, sportovní ředitel Tomáš Rosický a trenér Brian Priske slaví vítězství.Foto: Profimedia

O titulu je rozhodnuto. Sparta neponechala nic náhodě a v Mladé Boleslavi nabídla Kuchtovu gólovou galashow, která vedla k jednoznačnému vítězství 5:0 a zisku 38. mistrovského titulu v historii klubu.

Spartě se tak podařilo titul obhájit. Něčím podobným se přitom na její lavičce mohl pochlubit naposledy Ivan Hašek v roce 2001. Teď dosáhl stejného úspěchu dánský kouč Brian Priske, kterého lze jednoznačně označit za klíčovou figuru sparťanského vzepětí právě probíhající éry.

Před jeho příchodem čekala Letná na titul od roku 2014, teď má už dva v řadě. A sní ještě o jednom velkém návratu, a to do Ligy mistrů, v níž se objevila naposledy na podzim roku 2005.

Partner Football Clubu

Betano je hlavním partnerem sekcí Cesta na EuroSpartaGirlPowerSázkařský koutek.

V příštím ročníku to budou souboje v předkolech této soutěže. Pokud by v české lize dosáhla Sparta zlatého hattricku, vybojovala by si tím přímý start v Lize mistrů 2025/26.

Priske klíčem k úspěchu

Největší zásluha sportovního ředitele klubu Tomáše Rosického po mém soudu spočívá právě ve výběru dánského experta. Po Priskeho příchodu na Letnou se začalo v rychlém tempu měnit mnohé.

Šel krok po kroku, od zlepšení fyzické kondice týmu, přes zpevnění obrany k jarnímu sehrání útočného trojzubce první mistrovské sezony. A zcela klíčová pro něj byla soudržnost a bojovnost týmu. V tom se stal Priskeho prodlouženou rukou uvnitř kádru především kapitán Ladislav Krejčí.

Související články

Sázkařské tipy ke startu Eura. Němci ve formě i beton v české skupině

Pohodová úvodní jízda favoritů turnaje, ale i urputná obrana v naší skupině. Vybrali jsme pět zápasů ze začátku Eura, které by neměly nechat žádného sázkaře chladným.

Sázkařský koutek

Nejhorší mistři. Na postup ze skupiny stačí tři remízy, ukázal Ronaldo

Co stačí v současném systému na postup ze skupiny na Euru? Dobře to ukazuje příklad mistrů Evropy z roku 2016…

Přímák

Německo na startu Eura: optimismus i otazníky kolem chybujícího Neuera

Čtvrtý neúspěch na velkém turnaji v řadě by byl pro německý fotbal devastující. Poničil by nejen jeho sportovní reputaci, ale způsobil by i ekonomické problémy. Na startu EURO však nikdo v zemi pořadatelů takhle černé brýle nasazené nemá. I díky návratu Toniho Kroose a slibnému jaru panuje mírný optimismus.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.